*alt_site_homepage_image*
lt
en

Naujienos

RSS

TŪKSTANMEČIO ODISĖJOS JACHTOS "AMBERSAIL" SUTIKIMAS

TŪKSTANTMEČIO ODISĖJOS JACHTA „AMBERSAIL“ TALINE             Birželio 27 dieną 15.00 valandą „Tūkstantmečio odisėjos“ jachta „Ambersail“ įplaukė į Talino uostą.Įgulos sutikimo ceremonija vyko Talino uosto gražiausiame - Admiraliteto – baseine. Joje dalyvavo Lietuvos ambasadorius Estijoje Juozas Bernatonis, Estijos lietuvių bendruomenė, Estijos užsienio reikalų ministerijos, Estijos Parlamento, Talino uosto, Estijos Jūrų muziejaus atstovai, Talino miesto gyventojai ir svečiai.            Ceremoniją papuošė Estijos karinių pajėgų orkestro pasirodymas, kurio metu buvo atliktas Lietuvos himnas.           Jachtą pasitinkančiųjų būrys, plevėsuojant Lietuvos vėliavoms, džiaugsmingai sveikino drąsiuosius Lietuvos buriuotojus. Estijos lietuviai sugiedojo Lietuvos himną, apžiūrėjo jachtą. Buriuotojai pasidalino gausiais jų pasaulinės kelionės įspūdžiais.             Lietuvos ambasadorius Estijoje Juozas Bernatonis pasveikino įgulą laimingai pasiekus Estijos krantus ir subūrus visus Estijoje gyvenančius lietuvius kartu švęsti ypatingą Lietuvos – Tūkstantmečio – jubiliejų. Jachtos kapitonas Paulius Egidijus Kovas perskaitė Lietuvos Prezidento Valdo Adamkaus sveikinimo laišką. Estijos lietuviai dėkojo Prezidentui ir linkėjo įgulai laimingai pasiekti Lietuvos krantus, mažai lietaus ir gero vėjo.             Vėliau jachtos sutikimo ceremonija tęsėsi Talino Jūrų muziejuje. Jame buvo pristatyta jachtos “Ambersail” įgula ir „Tūkstantmečio odisėjos“ idėja, parodytas šią iniciatyvą pristatantis filmas. Visus Estijos lietuvius Lietuvos ambasada Estijoje ir jachtos įgula dar kartą pakvietė gausiai susirinkti š.m. liepos 5 dieną 21.00 valandą Lietuvos ambasadoje Estijoje ir kartu sugiedoti „Tautinę giesmę“.            Tą patį vakarą 23.00 valandą jachta „Ambersail“ paliko Talino krantus ir išplaukė į kitą sustojimą Rygoje.                                  

TŪKSTANTMEČIO ODISĖJOS JACHTA „AMBERSAIL“ TALINE

            Birželio 27 dieną 15.00 valandą „Tūkstantmečio odisėjos“ jachta „Ambersail“ įplaukė į Talino uostą.
Įgulos sutikimo ceremonija vyko Talino uosto gražiausiame - Admiraliteto – baseine. Joje dalyvavo Lietuvos ambasadorius Estijoje Juozas Bernatonis, Estijos lietuvių bendruomenė, Estijos užsienio reikalų ministerijos, Estijos Parlamento, Talino uosto, Estijos Jūrų muziejaus atstovai, Talino miesto gyventojai ir svečiai.
           Ceremoniją papuošė Estijos karinių pajėgų orkestro pasirodymas, kurio metu buvo atliktas Lietuvos himnas.
           Jachtą pasitinkančiųjų būrys, plevėsuojant Lietuvos vėliavoms, džiaugsmingai sveikino drąsiuosius Lietuvos buriuotojus. Estijos lietuviai sugiedojo Lietuvos himną, apžiūrėjo jachtą. Buriuotojai pasidalino gausiais jų pasaulinės kelionės įspūdžiais.
            Lietuvos ambasadorius Estijoje Juozas Bernatonis pasveikino įgulą laimingai pasiekus Estijos krantus ir subūrus visus Estijoje gyvenančius lietuvius kartu švęsti ypatingą Lietuvos – Tūkstantmečio – jubiliejų. Jachtos kapitonas Paulius Egidijus Kovas perskaitė Lietuvos Prezidento Valdo Adamkaus sveikinimo laišką. Estijos lietuviai dėkojo Prezidentui ir linkėjo įgulai laimingai pasiekti Lietuvos krantus, mažai lietaus ir gero vėjo.
            Vėliau jachtos sutikimo ceremonija tęsėsi Talino Jūrų muziejuje. Jame buvo pristatyta jachtos “Ambersail” įgula ir „Tūkstantmečio odisėjos“ idėja, parodytas šią iniciatyvą pristatantis filmas.

Visus Estijos lietuvius Lietuvos ambasada Estijoje ir jachtos įgula dar kartą pakvietė gausiai susirinkti š.m. liepos 5 dieną 21.00 valandą Lietuvos ambasadoje Estijoje ir kartu sugiedoti „Tautinę giesmę“.
           Tą patį vakarą 23.00 valandą jachta „Ambersail“ paliko Talino krantus ir išplaukė į kitą sustojimą Rygoje.