*alt_site_homepage_image*
lt
en

Naujienos

RSS

LIETUVOS RESPUBLIKOS MINISTRO PIRMININKO A. KUBILIAUS VIZITAS I ESTIJĄ

Sausio 27 d. Su oficialiu vizitu Estijoje viešėjęs Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius susitiko su Estijos Prezidentu Toomas Hendrik Ilves, Ministru Pirmininku Andrus Ansip, Parlamento Pirmininke Ene Ergma ir Ekonomikos ir Komunikacijų ministru Juhan Parts bei Estijos energetikos kompanijos Eesti Energija vadovais. Susitikimų metu buvo aptarti aktualūs ekonominio bendradarbiavimo klausimai ir buvo susitarta dėl ypatingos Baltijos valstybių vienybės svarbos, siekiant sėkmingai įveikti šiandien kylančius regioninius ekonomikos ir energetikos iššūkius.Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius ir Parlamento vadovė Ene Ergma per susitikimą išreiškė įsitikinimą, kad komunizmo nusikaltimai žmonijai turi būti tinkamai įvertinti ir europiniu lygiu. Jie taip pat sutarė, kad Baltijos šalys kartu rengs Baltijos kelio 20-čio minėjimą.Susitikimų su Estijos Ministru Pirmininku Andrus Ansip ir Estijos Prezidentu Toomas Hendrik Ilves bei Ekonomikos ir komunikacijų ministru Juhan Parts metu Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius išreiškė įsitikinimą, kad dėl padėties, susidariusios mūsų energetinių išteklių rinkoje, bendrų energetinių projektų spartus įgyvendinimas tampa būtinybe. Lietuvos Premjeras ir Estijos Prezidentas sutarė kuo greičiau siekti realizuoti energetinius projektus - naujos atominės elektrinės statybos projektą, elektros jungties su Švedija ir bendros Baltijos šalių energetikos rinkos sukūrimą. „Tai leistų užtikrinti ne tik didesnį mūsų valstybių energetinį saugumą, bet ir integruoti Baltijos šalis į europinę energetikos sistemą“, - teigė Premjeras Andrius Kubilius.Po oficialių susitikimų Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas apsilankė Lietuvos ambasadoje Estijoje, kur susitiko su Estijos lietuvių bendruomene, atsakė į Estijos lietuvių klausimus ir apžiūrėjo Šeštadieninę lietuvišką mokyklėlę, įsikūrusią ambasados patalpose.                                                                 

Sausio 27 d. Su oficialiu vizitu Estijoje viešėjęs Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius susitiko su Estijos Prezidentu Toomas Hendrik Ilves, Ministru Pirmininku Andrus Ansip, Parlamento Pirmininke Ene Ergma ir Ekonomikos ir Komunikacijų ministru Juhan Parts bei Estijos energetikos kompanijos Eesti Energija vadovais. Susitikimų metu buvo aptarti aktualūs ekonominio bendradarbiavimo klausimai ir buvo susitarta dėl ypatingos Baltijos valstybių vienybės svarbos, siekiant sėkmingai įveikti šiandien kylančius regioninius ekonomikos ir energetikos iššūkius.
Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius ir Parlamento vadovė Ene Ergma per susitikimą išreiškė įsitikinimą, kad komunizmo nusikaltimai žmonijai turi būti tinkamai įvertinti ir europiniu lygiu. Jie taip pat sutarė, kad Baltijos šalys kartu rengs Baltijos kelio 20-čio minėjimą.
Susitikimų su Estijos Ministru Pirmininku Andrus Ansip ir Estijos Prezidentu Toomas Hendrik Ilves bei Ekonomikos ir komunikacijų ministru Juhan Parts metu Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius išreiškė įsitikinimą, kad dėl padėties, susidariusios mūsų energetinių išteklių rinkoje, bendrų energetinių projektų spartus įgyvendinimas tampa būtinybe.
Lietuvos Premjeras ir Estijos Prezidentas sutarė kuo greičiau siekti realizuoti energetinius projektus - naujos atominės elektrinės statybos projektą, elektros jungties su Švedija ir bendros Baltijos šalių energetikos rinkos sukūrimą. „Tai leistų užtikrinti ne tik didesnį mūsų valstybių energetinį saugumą, bet ir integruoti Baltijos šalis į europinę energetikos sistemą“, - teigė Premjeras Andrius Kubilius.
Po oficialių susitikimų Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas apsilankė Lietuvos ambasadoje Estijoje, kur susitiko su Estijos lietuvių bendruomene, atsakė į Estijos lietuvių klausimus ir apžiūrėjo Šeštadieninę lietuvišką mokyklėlę, įsikūrusią ambasados patalpose.