Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-metis paminėtas Estijoje
Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-metis paminėtas Taline ir Tartu.
Tartu universitete kovo 6 d. Tartu lietuvių bendruomenė kartu su Lietuvos garbės konsule prof. Birute Klaas-Lang bei Baltijos gynybos koledžu surengė Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-mečiui paminėti skirtą susitikimą-diskusiją. Į renginį pakviesti ir diskusijoje dalyvavo Baltijos šalių Nepriklausomybės aktų signatarai Gediminas Šerkšnys (Lietuva), Marju Lauristin (Estija), Andris Tomašūns (Latvija) bei Generolo Jono Žemaičio LKA karo istorijos centro viršininkas mjr. Gintautas Jakštys ir Tartu universiteto istorijos ir archeologijos instituto docentas dr. Olaf Mertelsmann. Susirinkusius dalyvius pasveikino Tartu universiteto rektorius Volli Kalm, Lietuvos ambasadorius Estijoje Neilas Tankevičius ir Latvijos ambasadorius Estijoje Juris Bone.
Talino istorinėje Juodagalvių brolijos salėje kovo 11 d. Lietuvos ambasada Estijoje organizavo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-mečio paminėjimą, kurio metu surengtas lietuvių soprano dainininkės Astos Krikščiūnaitės ir pianistės Audronės Kisieliūtės šventinis koncertas. Renginio svečius - žinomus Estijos visuomenės veikėjus, politikus, kultūros, meno, švietimo, verslo, diplomatinio korpuso, Estijos tautinių mažumų atstovus, žurnalistus, lietuvių bendruomenę – pasveikino Lietuvos ambasadorius Estijoje Neilas Tankevičius, susirinkusiems jis kalbėjo apie 1990 m. kovo 11 d. Lietuvos Nepriklausomos Valstybės atstatymo akto valstybinę, istorinę, geopolitinę reikšmę, pristatė per 25-rius nepriklausomybės metus Lietuvos įsitvirtinimo tarptautinėje bendruomenėje pasiekimus. Koncerto metu susirinkę svečiai klausėsi lietuvių atlikėjų atliekamų lietuvių ir užsienio kompozitorių kūrinių.