LIETUVOS AMBASADOJE ESTIJOJE SURENGTAS NACIONALINIO DIKTANTO RAŠYMO KONKURSAS
Lietuvos ambasadoje Estijoje 2019 m. kovo 8 d. surengtas Nacionalinio diktanto rašymo konkursas. Gražia tradicija tapusiame kasmetiniame renginyje, kuris padeda puoselėti unikalią lietuvių kalbą ir skatina taisyklingai ja kalbėti bei rašyti, susirinko Taline gyvenantys lietuviai, studentai, ambasados darbuotojai su šeimos nariais. Nacionalinio diktanto dalyviai rašė Dovilės Filmanavičiūtės tekstą „Odė moterystei“, kurio tema simboliškai sutapo su Tarptautine moters diena – Kovo 8-ąja.
Į Nacionalinio diktanto finalą, kuris vyks balandžio 13 dieną, bus kviečiami geriausiai diktantą parašę dalyviai. Numatoma, kad finalo nugalėtojai bus apdovanoti gegužės 7 d. Lietuvos Respublikos Prezidentūroje.
Nacionalinis diktantas šiemet rengiamas jau 12-ą kartą, jį organizuoja VšĮ Pilietinės minties institutas kartu su partneriais - Švietimo ir mokslo ministerija, Užsienio reikalų ministerija, Valstybine lietuvių kalbos komisija, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka ir nacionaliniu transliuotoju LRT. Konkursą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.