*alt_site_homepage_image*
lt
en

Naujienos

RSS

BALTIJOS -VYŠEGRADO VALSTYBIŲ AMBASADORIŲ SUSITIKIMAS

2008 m. kovo 19 d. Lietuvos Respublikos ambasadorius Estijoje Juozas Bernatonis surengė Baltijos ir Vyšegrado valstybių ambasadorių pietus, kuriuose dalyvauti buvo pakviesti Estijos Parlamento Europos Sąjungos reikalų komiteto pirmininkas Marko Mihkelson ir Estijos Užsienio reikalų ministerijos Europos Sąjungos departamento generalinis direktorius Taavi Toom. Pietuose - diskusijoje, kurios pagrindinė tema buvo Baltijos ir Vyšegrado valstybių bendradarbiavimas ES, taip pat dalyvavo Lenkijos, Čekijos, Vengrijos ambasadoriais ir Latvijos laikomoji reikalų patikėtinė.
Pietūs vyko senajame Lietuvos ambasados Estijoje pastate, kurio rekonstrukcija buvo pabaigta 2008 m. sausio mėnesį.
Diskusijos dalyviai aptarė Baltijos ir Vyšegrado valstybių bendradarbiavimo politinėje, ekonominėje ir kultūrinėse srityse perspektyvas. Daug dėmesio buvo skirta bendradarbiavimo energetikos srityje klausimams.
Baltijos ir Vyšegrado šalių ambasadorių, reziduojančių Estijoje, pietūs vyksta kartą per ketvirtį, organizavimo teisė perduodama rotacijos principu.