Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Prezidentas suteikė įgaliojimus Lietuvos ambasadorei Estijoje

Sukurta 2022.08.11 / Atnaujinta 2022.09.27 16:30
   Prezidentas suteikė įgaliojimus Lietuvos ambasadorei Estijoje
   Prezidentas suteikė įgaliojimus Lietuvos ambasadorei Estijoje
   Prezidentas suteikė įgaliojimus Lietuvos ambasadorei Estijoje

   Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį suteikė įgaliojimus Lietuvos nepaprastajai ir įgaliotajai ambasadorei Estijoje Raimondai Murmokaitei.

   Prezidentas su naujai paskirta ambasadore Estijoje aptarė bendrus Lietuvos ir Estijos transatlantinės darbotvarkės ir Baltijos regiono saugumo stiprinimo klausimus. Susitikime akcentuota regioninio Baltijos ir Šiaurės šalių bendradarbiavimo svarba. Prezidentas pabrėžė bendrų veiksmų ir pozicijų koordinavimo tarptautiniu lygiu būtinybę Rusijos karo prieš Ukrainą akivaizdoje. Prezidentas taip pat akcentavo būtinybę užtikrinti nuolatinį dėmesį energetinio saugumo ir kritinės infrastruktūros projektams, ypač Baltijos šalių elektros sistemų sinchronizacijos su kontinentine Europa spartinimui.

   Ambasadorė R. Murmokaitė  yra vadovavusi Lietuvos nuolatinei atstovybei Jungtinėse Tautose, dirbusi Lietuvos ambasadoje Italijoje. Diplomatė yra apdovanota Lietuvos ordinais „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio ir Komandoro kryžiais.

    

   Prezidento komunikacijos grupė

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   DSC_1898.jpg

   Rugsėjo 27 dieną Lietuvos ambasadorė Estijoje Raimonda Murmokaitė įteikė skiriamuosius raštus Estijos Prezidentui Alarui Karisui.

   Užsienio politika ir diplomatija »
   1.jpg

   Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį pirmą kartą susitiko su naujuoju Estijos Prezidentu Alaru Karisu – jis į Lietuvą atvyko su darbo vizitu.

   Prezidentai aptarė dvišalius santykius, bendradarbiavimą gynybos, regioninio saugumo srityse, o taip pat Šiaurės ir Baltijos šalių formatu.

   Šalies vadovas padėkojo už tai, kad Estija pirmoji atskubėjo į pagalbą ir parėmė Lietuvą migrantų krizės akivaizdoje, taip pat už paramą ir bendradarbiavimą, siekiant mūsų šalims svarbių sprendimų Europos Vadovų Taryboje, tokių kaip hibridinių išpuolių pasmerkimas, ir teikiant pasiūlymus Europos Komisijai dėl ES teisenos pakeitimų, kurie užtikrintų skubų ir tinkamą atsaką hibridiniams išpuoliams prieš valstybes nares.

   Užsienio politika ir diplomatija »

   Naujienlaiškio prenumerata

   Captcha