Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras G. Landsbergis dalyvavo Taline Baltijos šalių ir Jungtinės Karalystės užsienio reikalų ministrų susitikime

Sukurta 2021.03.16 / Atnaujinta 2021.03.16 17:18
   Ministras G. Landsbergis dalyvavo Taline Baltijos šalių ir Jungtinės Karalystės užsienio reikalų ministrų susitikime
   Ministras G. Landsbergis dalyvavo Taline Baltijos šalių ir Jungtinės Karalystės užsienio reikalų ministrų susitikime

   Kovo 10 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Taline vykusiame trijų Baltijos šalių ir Jungtinės Karalystės užsienio reikalų ministrų susitikime. Pirmą kartą tokiu formatu vykusio susitikimo metu buvo aptarti santykiai su Rusija, Kinija ir Balkanų šalimis, situacija Baltarusijoje ir Ukrainoje, pagrindiniai NATO darbotvarkės klausimai ir transatlantiniai santykiai, Rytų kaimynystės politika, kova su dezinformacija ir COVID-19 pandemija, klimato kaitos politika, kibernetinis saugumas ir spaudos laisvės užtikrinimas.

   Diskutuojant apie Kiniją, G. Landsbergis pabrėžė, kad vienas iš Lietuvos naujosios Vyriausybės prioritetų yra santykių su Kinija peržiūra. „Kinijos užsienio ir ypač ekonomikos politika tampa vis agresyvesnė ir skaldanti. Negalime užmerkti akių prieš žmogaus teisių pažeidimus Tibete, uigūrų persekiojimą Sindziango regione bei tarptautinių įsipareigojimų laužymą Honkongo atžvilgiu“, - pažymėjo ministras. Jo teigimu, atitinkamai reikia formuoti vieningą transatlantinės bendruomenės politiką Kinijos atžvilgiu.

   „Privalome kartu ieškoti būdų, kaip padėti už laisvę ir demokratiją kovojančiai Baltarusijos pilietinei visuomenei ir nuo režimo agresijos nukentėjusiems asmenims“, - pristatydamas Lietuvos poziciją dėl situacijos Baltarusijoje, sakė G. Landsbergis. Jis pažymėjo, kad reikia toliau vieningai tęsti spaudimą Baltarusijos režimui, įskaitant sankcijas. Artimiausiu metu Baltarusijoje turi būti surengti laisvi ir demokratiški rinkimai, politiniai kaliniai paleisti į laisvę, o už represijas atsakingi asmenys patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

   „Mūsų bendras interesas yra užtikrinti, kad Rytų kaimynės, kurios pasirinko euroatlantinės integracijos kelią, nenukryptų nuo jo. Turime padėti joms įgyvendinti svarbias demokratijos plėtros bei ekonomines reformas. Jungtinė Karalystė visada buvo mūsų bendramintė šiuo klausimu, todėl labai svarbu, kad jos angažavimasis regione ir toliau išliktų aktyvus“, - pažymėjo Lietuvos diplomatijos vadovas. Ministras pasidalino įspūdžiais apie neseniai įvykusį vizitą Ukrainoje bei informavo apie Lietuvos planus šiais metais surengti Ukrainos reformų konferenciją, jeigu susiklostys palanki su pandemija susijusi situacija.

   „Ne mažiau svarbus ES ir Jungtinės Karalystės glaudus bendradarbiavimas santykiuose su Rusija. Bandymas nunuodyti Aleksejų Navalną ir jo įkalinimas, toliau skleidžiama dezinformacija bei valstybės remiamos kibernetinės atakos, besitęsianti Krymo aneksija ir destruktyvūs veiksmai Rytų Ukrainoje dar kartą įrodo, kad Rusija nenori keistis ir išlieka pagrindinė grėsmė regione. Kita vertus, turime tęsti dialogą su Rusijos pilietine visuomene ir opozicija, nes demokratinė Rusija yra visų mūsų bendras tikslas“, - sakė ministras.

   Ministrai priėmė bendrą pareiškimą, kuriame sutarta ir toliau reguliariai tęsti diskusijas aktualiausiais užsienio politikos klausimais.

   Nuotraukos: Estijos Respublikos užsienio reikalų ministerija

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   11.jpg

   Kovo 10 dieną ministras Gabrielius Landsbergis, su darbo vizitu lankydamasis Taline, susitiko su Estijos užsienio reikalų ministre Eva-Maria Liimets. Susitikimo metu daugiausia dėmesio buvo skiriama COVID-19 pandemijos suvaldymo abejose šalyse klausimams, ypač padėčiai Estijoje, kurioje sergamumo rodikliai itin aukšti. 

   „Lietuva yra pasirengusi suteikti Estijai tokią pagalbą, kokios jai šiuo metu labiausiai reikia, kovojant su suaktyvėjusia koronaviruso pandemija“, - sakė G. Landsbergis.

   Užsienio politika ir diplomatija »

   Naujienlaiškio prenumerata