Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Kelionės į Estiją rekomendacijos

Sukurta 2020.09.25 / Atnaujinta 2020.12.14 09:40
  Kelionės į Estiją rekomendacijos

  Paveiktų šalių, iš kurių atvykstant privaloma izoliacija, sąrašas skelbiamas Estijos užsienio reikalų ministerijos tinklalapyje kiekvieną penktadienį, sąrašas įsigalioja nuo pirmadienio: https://vm.ee/en/information-countries-and-self-isolation-requirements-passengers#EU%20+%20Schengen

  Estijos Vyriausybė 2020 m. rugsėjo 25 d. nusprendė palengvinti atvykimo į Estiją sąlygas ir netaikyti privalomo 10 dienų izoliacijos reikalavimo asmenims, neturintiems COVID-19 viruso simptomų ir  atvykstantiems iš Lietuvos (taip pat iš Latvijos arba Suomijos) darbo, studijų, sveikatos paslaugų gavimo tikslais, taip pat atvykstantiems dėl šeimyninių priežasčių arba vykstantiems per Estiją tranzitu, net jeigu Lietuvoje nustatytų užsikrėtimo koronavirusu atvejų rodiklis 100 tūkst. gyventojų yra didesnis negu 25.  Lietuva yra įtraukta į COVID-19 paveiktų šalių sąrašą nuo 2020 m. rugsėjo 28 d.  Tai reiškia, kad asmenims, nuo rugsėjo 28 d. atvykstantiems į Estiją dėl kitais, aukščiau nepaminėtais tikslais (pvz. turizmo, laisvalaikio ir pan.) 10 dienų izoliacijos laikotarpis yra privalomas, išskyrus išimtis žemiau išvardintoms asmenų kategorijoms.

  NB! Nuo spalio 19 d. iš Lietuvos į Estiją galima atvykti be izoliacijos turint negatyvų COVID-19 testą, padarytą nė seniau nei prieš 48 val.

  Asmenims, atvykstantiems į Estiją iš COVID-19 paveiktų šalių (virš 25 atvejų 100 tūkst. gyventojų), nuo rugsėjo 1 d. numatyta galimybė sutrumpinti privalomą 10 d. izoliacijos laikotarpį atliekant 2 COVID-19 testus. Pirmąjį testą atvykstantys oro ar jūrų transportu gali pasidaryti iškart testavimo punktuose Talino oro uoste arba jūrų uoste (A ir D terminaluose), atvykstantys antžeminiu transportu -  užsiregistravę  telefonu +372 678 0000 (darbo dienomis 9:00 – 17:00; laukimo laikas – apie 2 dienos, todėl patariama užsiregistruoti iš anksto, dar prieš atvykstant į Estiją).

  Jei pirmojo testo rezultatas neigiamas (apie tai informuojama SMS žinute), asmuo turi 7 dienas likti ribotoje izoliacijoje, kurios metu gali vykti į darbą, į parduotuvę ir pan., tačiau turi vengti nebūtinų  kontaktų ir laikytis socialinės distancijos. Ne anksčiau kaip po 7 dienų nuo pirmojo testų rezultato asmuo gali pasidaryti antrąjį testą ir, pasitvirtinus neigiamam rezultatui, gali užbaigti izoliaciją. Estijos piliečiai ir gyventojai  testuojami nemokamai, užsieniečiams testas kainuoja 67 eurus.

  Kitais atvejais (kai neatliekami testai) atvykusiems iš paveiktų šalių taikomas standartinis 10 dienų izoliacijos laikotarpis.

  Daugiau informacijos apie testavimą galima rasti čia: https://www.terviseamet.ee/en/testing-virus

  Privaloma izoliacija netaikoma šioms asmenų kategorijoms, jei jie neturi COVID-19 simptomų:

  * diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų darbuotojams bei jų šeimų nariams;
  * tarptautinio karinio bendradarbiavimo tikslais atvykstantiems užsieniečiams;
  * oficialių delegacijų nariams, atvykstantiems į Estiją valstybės institucijų ar savivaldybių kvietimu;
  * asmenims, tiesiogiai dalyvaujantiems prekių ir žaliavų pervežime, įskaitant jų pakrovimą / iškrovimą;
  * asmenims, tiesiogiai dalyvaujantiems tarptautiniame krovinių ir keleivių pervežime, įskaitant tarptautinio transporto priemonių ekipažus, jų aptarnaujantį personalą, remonto ir techninės priežiūros darbus atliekančius asmenis;
  * asmenims, atvykstantiems  teikti sveikatos priežiūros ar kitas paslaugas, būtinas krizinės situacijos metu;
  * asmenims, atvykstantiems aptarnaujanti turistų grupes ir tiesiogiai dalyvaujantiems teikiant keleivinio transporto paslaugas;
  * asmenims, atvykstantiems užtikrinti gyvybiškai svarbių paslaugų tęstinumą;
  * sportininkams ir sporto komandų nariams, atvykstantiems į  Estiją dalyvauti tarptautinėse varžybose ar tiesiogiai susijusiems su jų organizavimu, turintiems neigiamą COVID-19 testo rezultatą atvykus į šalį;
  * tranzitu per Estiją vykstantiems asmenims.

  Visą informaciją apie apribojimus, susijusius su COVID-19, Estijoje rasite svetainėje www.kriis.ee/en arba paskambinę tel. 1247 (skambinant iš užsienio +372 600 1247).

  Teisiniai šaltiniai:

  https://www.riigiteataja.ee/en/eli/514092020001/consolide

  https://www.riigiteataja.ee/en/eli/525092020001/consolide#

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata