Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Baltijos valstybių premjerai Taline aptarė paramą Ukrainai, pasiruošimą NATO viršūnių susitikimui Vilniuje, strateginius infrastruktūros projektus

Sukurta 2023.02.06 / Atnaujinta 2023.02.06 09:54
  Baltijos valstybių premjerai Taline aptarė paramą Ukrainai, pasiruošimą NATO viršūnių susitikimui Vilniuje, strateginius infrastruktūros projektus
  Vasario 3-ąją Taline (Estija) įvykusiame neformaliame Baltijos Ministrų Tarybos Ministrų Pirmininkų susitikime Lietuvos, Latvijos ir Estijos Vyriausybių vadovai Ingrida Šimonytė, Krišjanis Karinis ir Kaja Kallas aptarė saugumo situaciją regione ir pasirengimą šiemet Vilniuje vyksiančiam NATO viršūnių susitikimui, paramą Ukrainai ir sankcijas Rusijai bei Baltarusijai, bendradarbiavimą energetinio saugumo srityje, „Rail Baltica“ projekto eigą ir kitus aktualius šalių partnerystės klausimus.
   
  „Jau beveik metus trunkantis karas neturi tapti nauja realybe, su kuria susigyventume ir užsimirštume apie vis naujas kasdienio Rusijos teroro Ukrainoje aukas. „Pavargti“ būtų ne tik neteisinga ukrainiečių atžvilgiu, bet ir netoliaregiška dėl mūsų pačių saugumo. Rusija išlieka grėsme, todėl remdami Ukrainą turime tęsti ir darbus stiprindami rytinį NATO flangą. Tam skiriame didelį dėmesį ir ruošdamiesi būsimam NATO viršūnių susitikimui Vilniuje“, – sakė Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.
   
  Susitikime Taline trijų šalių Ministrai Pirmininkai sutarė, jog reikalinga tęsti spaudimą Rusijai ir stiprinti jos tarptautinę izoliaciją dėl tęsiamo karo ir vykdomų karo nusikaltimų. 
   
  Vakarų šalių sprendimai dėl tankų perdavimo Ukrainai yra sveikintini, tačiau tik didesnė ir spartesnė karinė pagalba padės jai atkovoti visas okupuotas teritorijas ir pasiekti tvarią taiką Europoje, kalbėta susitikime.
   
  Premjerės I. Šimonytės teigimu, svarbi ne tik Europos Sąjungos sankcijų Rusijai plėtra, ypač atsižvelgianti į dvigubos paskirties prekes ir komponentus, bet ir sankcijų apėjimo per trečiąsias šalis užkardymas. Prie efektyvesnio sankcijų įgyvendinimo ženkliai prisidėtų veidrodinės sankcijos su agresoriumi bendrininkaujančiai Baltarusijai.
   
  Ministrai Pirmininkai taip pat pažymėjo Baltijos šalių paramą Ukrainai jos eurointegracijos procese, siekiant narystės ES.
   
  Susitikime taip pat aptartas energetinis saugumas regione, elektros tinklų sinchronizacija su Vakarų Europos elektros tinklais, tęsiami Baltijos valstybių darbai atsinaujinančios energetikos plėtros srityje.
   
  „Geopolitinis kontekstas nekelia abejonių, kad sinchronizacija su Vakarų Europa yra esminis energetinės nepriklausomybės ir mūsų saugumo klausimas, todėl turime Baltijos šalims bendrą tikslą procesą užbaigti kuo greičiau“, – sakė premjerė I. Šimonytė.
   
  Kaip ir sinchronizacijos projektas, strateginę reikšmę visam Baltijos regionui turi „Rail Baltica“ projekto įgyvendinimas, kurio eiga taip pat aptarta Lietuvos, Latvijos ir Estijos premjerų susitikime.
  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata

  Captcha