Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Baltijos šalys ir Japonija sutarė stiprinti bendradarbiavimą

Sukurta 2022.10.12 / Atnaujinta 2022.10.12 17:46
   Baltijos šalys ir Japonija sutarė stiprinti bendradarbiavimą
   Baltijos šalys ir Japonija sutarė stiprinti bendradarbiavimą

   Spalio 12 dieną Taline, Estijoje, įvyko Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Japonijos užsienio reikalų ministerijų politinės konsultacijos, kuriose dalyvavo Lietuvos užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas, Latvijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretorius Andris Pelšs, Estijos užsienio reikalų ministerijos sekretorė politiniams klausimams Kyllike Sillaste-Elling ir Japonijos parlamentinė užsienio reikalų viceministrė Yuumi Yoshikawa.

   Konsultacijų metu buvo aptartas tarptautinės bendruomenės atsakas į Rusijos agresiją prieš Ukrainą bei kiti geopolitiniai klausimai, tarp jų ir Kinijos keliami iššūkiai.

   Viceministras E. Meilūnas pabrėžė būtinybę skirti visą įmanomą paramą Ukrainai ir jos atstatymui. Baltijos šalys taip pat padėkojo Japonijai už ryžtingą atsaką į Rusijos agresiją bei itin reikšmingą paramą Ukrainai. „Baltijos šalis ir Japoniją vienija ilgalaikio bendradarbiavimo tradicija bei bendras požiūris demokratijos, žmogaus teisių ir taisyklėmis grįstos tvarkos klausimais, tik veikiant kartu galėsime sutelkti didesnę paramą su Rusijos agresija kovojančiai Ukrainai“, – sakė viceministras E. Meilūnas.

   Šalys sutarė stiprinti ekonominį bendradarbiavimą Indijos ir Ramiojo vandenynų regione, tarptautiniuose formatuose, vystomojo bendradarbiavimo, saugumo ir gynybos srityse bei plėtoti veiklas Trijų Jūrų iniciatyvos rėmuose. 

   Šiemet minimas Lietuvos ir Japonijos diplomatinių santykių šimtmetis.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata

   Captcha