Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
DSC_1898.jpg

Rugsėjo 27 dieną Lietuvos ambasadorė Estijoje Raimonda Murmokaitė įteikė skiriamuosius raštus Estijos Prezidentui Alarui Karisui.

Užsienio politika ir diplomatija »
lt-lv-ir-ee-konsultacijos.jpg

Rugsėjo 21 d. Taline surengtos Lietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministerijų konsulinių departamentų konsultacijos.

Konsulinės naujienos »
nuotrauka2.jpg

Rugsėjo 15 d. ambasadorė Raimonda Murmokaitė susitiko su Lietuvos garbės konsule Tartu profesore Birute Klaas-Lang.

Užsienio politika ir diplomatija »
crop_800x500_mb__8259.jpg

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį suteikė įgaliojimus Lietuvos nepaprastajai ir įgaliotajai ambasadorei Estijoje Raimondai Murmokaitei.

Užsienio politika ir diplomatija »
Dėl registracijos į KĮ_2.png

Siekdama gerinti Lietuvos piliečiams teikiamų konsulinių paslaugų kokybę, Lietuvos užsienio reikalų ministerija tobulina elektroninę asmenų registracijos, konsulinėms paslaugoms Lietuvos diplomatinėse atstovybėse ir konsulinėse įstaigose užsienyje, sistemą.

Konsulinės naujienos »
1.jpg

Balandžio 1 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Taline, Estijoje, vykusiame Baltijos šalių ir Prancūzijos užsienio reikalų ministrų susitikime, kuriame ministrai  aptarė paramos Ukrainai Rusijos karinės agresijos akivaizdoje, tolesnių sankcijų Rusijai ir svarbiausius NATO darbotvarkės klausimus, įskaitant NATO rytinio flango gynybinių pajėgumų stiprinimą. Susitikime taip pat diskutuota apie Ukrainos europinę perspektyvą, humanitarinę situaciją Ukrainoje ir nuo karo bėgančių ukrainiečių srauto valdymą.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Kovo 12 d. Lietuvos ambasadoje Estijoje surengtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimas.

Lietuviai Estijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg

Kovo 3 d. Pernu įvyko koncertas „Vakaras su virtuozais“, kuriame šio miesto orkestrui dirigavo maestro Robertas Šervenikas.

Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg

Į žiniasklaidos laisvės konferenciją Taline atvykęs užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius vasario 10 dieną ambasadoje susitiko su Estijos lietuvių bendruomenės (ELB) ir Lietuvos profesionalų klubo Taline atstovais.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Estijoje »
1.jpg

Vasario 9–10 dienomis užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius dalyvavo trečiojoje neformaliosios valstybių koalicijos žiniasklaidos laisvei (ang. Media Freedom Coalition) konferencijoje, kurią globoja Estijos prezidentas, ir koalicijos valstybių narių užsienio reikalų ministrų susitikime. Renginio metu viceministras pristatė Lietuvos įsipareigojimus ginant žiniasklaidos laisvę, žurnalistų saugumą bei didinant visuomenės atsparumą dezinformacijai.

Užsienio politika ir diplomatija »
272334473.jpg

Sausio 28 dieną Lietuvos Respublikos ambasadoje Estijoje pristatyta Kauno lopšelio-darželio „Žvangutis“ priešmokyklinio ugdymo grupės vaikų kūrybinių darbų paroda „Piešiu Lietuvą“, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti.

_____

 

Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg

Sausio 19 dieną Užsienio reikalų ministerijos kvietimu Vilniuje vyko Lietuvos ir Estijos užsienio reikalų ministerijų dvišalės politinės konsultacijos, kurioms vadovavo užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius ir Estijos užsienio reikalų viceministras Märt Volmer.

Užsienio politika ir diplomatija »
100566_1b6b38eebd11975dd350689abfe94950.jpg

Spalio 26 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo „Bukarešto devintuko“ (B9) platformos užsienio reikalų ministrų susitikime Taline, Estijoje. Susitikime aptarta saugumo situacija regione ir Europoje, NATO2030 darbotvarkės įgyvendinimas ir NATO strateginės koncepcijos atnaujinimas.

Ministras G. Landsbergis atkreipė dėmesį į daugialypius saugumo iššūkius kaimynystėje. „Lietuva ir kitos regiono valstybės susiduria su keliomis grėsmėmis vienu metu – karinius pajėgumus auginančia Rusija, gilėjančia Rusijos-Baltarusijos karine integracija ir A. Lukašenkos hibridine ataka. Tikimės sąjungininkių ir partnerių solidarumo ir tolesnės paramos“, − sakė ministras G. Landsbergis.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį pirmą kartą susitiko su naujuoju Estijos Prezidentu Alaru Karisu – jis į Lietuvą atvyko su darbo vizitu.

Prezidentai aptarė dvišalius santykius, bendradarbiavimą gynybos, regioninio saugumo srityse, o taip pat Šiaurės ir Baltijos šalių formatu.

Šalies vadovas padėkojo už tai, kad Estija pirmoji atskubėjo į pagalbą ir parėmė Lietuvą migrantų krizės akivaizdoje, taip pat už paramą ir bendradarbiavimą, siekiant mūsų šalims svarbių sprendimų Europos Vadovų Taryboje, tokių kaip hibridinių išpuolių pasmerkimas, ir teikiant pasiūlymus Europos Komisijai dėl ES teisenos pakeitimų, kurie užtikrintų skubų ir tinkamą atsaką hibridiniams išpuoliams prieš valstybes nares.

Užsienio politika ir diplomatija »
tapk praktikantu dabar.png

Lietuvos Respublikos ambasada Estijos Respublikoje siūlo atlikti praktiką aukštosios mokyklos studentui (-ei).

Studentas (-ė) turi būti Lietuvos Respublikos pilietis (-ė) arba ES ir NATO šalių pilietis (-ė), mokantis (-i) lietuvių kalbą, baigęs (-usi) ne mažiau kaip antrąjį studijų kursą, magistrantūros ar doktorantūros studentas (-ė), taip pat aukštųjų mokyklų absolventai (-ės), baigę (-usios) aukštąsias mokyklas ne anksčiau kaip prieš dvejus metus iki praktikos atstovybėje pradžios.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai » Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha