COVID COVID
  Programėlė „Keliauk saugiai“ Programėlė „Keliauk saugiai“
  Konsulinė informacija keliaujantiems Konsulinė informacija keliaujantiems
  Ekonominės diplomatijos komanda Ekonominės diplomatijos komanda
  "Globalios Lietuvos" programa "Globalios Lietuvos" programa

  Kaip mus rasti?

  Tel. +372 616 49 91
  Faksas +372 641 20 13
  El. paštas
  • 100566_1b6b38eebd11975dd350689abfe94950.jpg RSS Ministras G. Landsbergis dalyvavo „Bukarešto devintuko“ susitikime Taline Įkelta2021.10.28

   Spalio 26 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo „Bukarešto devintuko“ (B9) platformos užsienio reikalų ministrų susitikime Taline, Estijoje. Susitikime aptarta saugumo situacija regione ir Europoje, NATO2030 darbotvarkės įgyvendinimas ir NATO strateginės koncepcijos atnaujinimas.

   Ministras G. Landsbergis atkreipė dėmesį į daugialypius saugumo iššūkius kaimynystėje. „Lietuva ir kitos regiono valstybės susiduria su keliomis grėsmėmis vienu metu – karinius pajėgumus auginančia Rusija, gilėjančia Rusijos-Baltarusijos karine integracija ir A. Lukašenkos hibridine ataka. Tikimės sąjungininkių ir partnerių solidarumo ir tolesnės paramos“, − sakė ministras G. Landsbergis.

   Užsienio politika ir diplomatija »
  • 1.jpg Estijos Prezidentas lankosi su darbo vizitu Lietuvoje Įkelta2021.10.27

   Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį pirmą kartą susitiko su naujuoju Estijos Prezidentu Alaru Karisu – jis į Lietuvą atvyko su darbo vizitu.

   Prezidentai aptarė dvišalius santykius, bendradarbiavimą gynybos, regioninio saugumo srityse, o taip pat Šiaurės ir Baltijos šalių formatu.

   Šalies vadovas padėkojo už tai, kad Estija pirmoji atskubėjo į pagalbą ir parėmė Lietuvą migrantų krizės akivaizdoje, taip pat už paramą ir bendradarbiavimą, siekiant mūsų šalims svarbių sprendimų Europos Vadovų Taryboje, tokių kaip hibridinių išpuolių pasmerkimas, ir teikiant pasiūlymus Europos Komisijai dėl ES teisenos pakeitimų, kurie užtikrintų skubų ir tinkamą atsaką hibridiniams išpuoliams prieš valstybes nares.

   Užsienio politika ir diplomatija »
  • tapk praktikantu dabar.png Ambasada Estijoje kviečia atlikti praktiką Įkelta2021.10.04

   Lietuvos Respublikos ambasada Estijos Respublikoje siūlo atlikti praktiką aukštosios mokyklos studentui (-ei).

   Studentas (-ė) turi būti Lietuvos Respublikos pilietis (-ė) arba ES ir NATO šalių pilietis (-ė), mokantis (-i) lietuvių kalbą, baigęs (-usi) ne mažiau kaip antrąjį studijų kursą, magistrantūros ar doktorantūros studentas (-ė), taip pat aukštųjų mokyklų absolventai (-ės), baigę (-usios) aukštąsias mokyklas ne anksčiau kaip prieš dvejus metus iki praktikos atstovybėje pradžios.

   Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai » Istorinė, kultūros diplomatija »
  • 13.jpg Ministras G. Landsbergis dalyvavo Taline Baltijos šalių ir Jungtinės Karalystės užsienio reikalų ministrų susitikime Įkelta2021.03.16

   Kovo 10 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Taline vykusiame trijų Baltijos šalių ir Jungtinės Karalystės užsienio reikalų ministrų susitikime. Pirmą kartą tokiu formatu vykusio susitikimo metu buvo aptarti santykiai su Rusija, Kinija ir Balkanų šalimis, situacija Baltarusijoje ir Ukrainoje, pagrindiniai NATO darbotvarkės klausimai ir transatlantiniai santykiai, Rytų kaimynystės politika, kova su dezinformacija ir COVID-19 pandemija, klimato kaitos politika, kibernetinis saugumas ir spaudos laisvės užtikrinimas.

   Užsienio politika ir diplomatija »
  • 11.jpg Ministras G. Landsbergis susitiko Taline su Estijos užsienio reikalų ministre Įkelta2021.03.16

   Kovo 10 dieną ministras Gabrielius Landsbergis, su darbo vizitu lankydamasis Taline, susitiko su Estijos užsienio reikalų ministre Eva-Maria Liimets. Susitikimo metu daugiausia dėmesio buvo skiriama COVID-19 pandemijos suvaldymo abejose šalyse klausimams, ypač padėčiai Estijoje, kurioje sergamumo rodikliai itin aukšti. 

   „Lietuva yra pasirengusi suteikti Estijai tokią pagalbą, kokios jai šiuo metu labiausiai reikia, kovojant su suaktyvėjusia koronaviruso pandemija“, - sakė G. Landsbergis.

   Užsienio politika ir diplomatija »
  • IMGP0846.JPG 30-ųjų Laisvės gynėjų dienos metinių minėjimas Taline Įkelta2021.01.12

   Lietuvos ambasada Estijoje paminėjo 1991 m. sausio 13-osios įvykių 30-ąsias metines ir pagerbė žuvusių laisvės gynėjų atminimą.

   Šia proga Laisvės (Vabaduse) aikštė Taline buvo apšviesta Lietuvos tautinės vėliavos spalvomis, o Talino meno galerijos (Tallinna Kunstihoone galerii) languose sausio 12-13 d. parodyta speciali menininko ir animatoriaus Aurelijaus Čiupo vaizdo instaliacija.

   Lietuviai Estijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
  • 11.jpg Lietuvos ambasada Taline dalyvavo tradicinėje labdaros mugėje „CHRISTMAS BAZAAR 2020“ Įkelta2020.12.07

   Lietuvos ambasada Estijoje ir aktyvūs Estijos lietuviai lapkričio 29 d. dalyvavo Talino tarptautinio moterų klubo Kalėdinėje mugėje CHRISTMAS BAZAAR 2020. 15-ąjį kartą vykstančio renginio tikslas – rinkti lėšas organizacijoms, prisidedančioms prie moterų ir vaikų gerovės Estijoje, neparduotas prekes klubas pristatys į vaikų namus ar panaudos kitiems socialinės rūpybos projektams.

   Lietuviai Estijoje »
  Daugiau naujienų

  Naujienlaiškio prenumerata

  Captcha