Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »

Spalio 19 dieną užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje Liuksemburge, Liuksemburgo Hercogystėje.

Europos Sąjunga »
x-2.jpg

Spalio 18 dieną Liuksemburge, Liuksemburgo Hercogystėje, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje didžiausias dėmesys skirtas ES Rytų partnerystės politikai, Baltarusijos režimo sukeltai migracijos krizei, ES santykiams su Persijos įlankos šalimis, situacijai Vakarų Balkanų regione, Etiopijoje, Afganistane ir kitoms užsienio politikos aktualijoms.

Užsienio reikalų ministro veikla » Europos Sąjunga »
20211016_171853.jpg

Spalio 16 dieną Vašingtone surengtas 18-asis  Lietuvos Ambasadorės taurės krepšinio turnyras, tapęs Lietuvos sportinės diplomatijos tradicija ir vienu laukiamiausių sporto diplomatijos renginių Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) sostinėje. Turnyre dalyvavo ir JAV Kongreso narių patarėjų, Europos Sąjungos (ES) diplomatų bei Lietuvos bendruomenės Amerikoje krepšinio mėgėjų komandos.

Atstovybių naujienos »
100445_70333cf1ec57f3e18ed186ca641714fa.jpg

Spalio 12–16 dienomis Lietuvos ambasadorius Rusijos Federacijoje Eitvydas Bajarūnas lankėsi Irkutsko mieste, kur buvo minimas Irkutsko srities lietuvių nacionalinio kultūros centro „Švyturys“ 20-ies metų jubiliejus, taip pat pagerbtos Lietuvos piliečių tremtį įamžinančios vietos, vyko dvišaliai susitikimai, kuriuose buvo aptartos bendradarbiavimo galimybės ekonomikos, turizmo, kultūros, švietimo srityse. Ambasadorius E. Bajarūnas taip pat dalyvavo Irkutsko srityje vykusiame bendrame Europos Sąjungos (ES) šalių-narių ambasadorių Rusijoje vizite, kurį organizavo ES delegacija Maskvoje.

Atstovybių naujienos »
Random 1.jpg

Spalio 18 dieną Liuksemburge užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje numatoma aptarti ES Rytų partnerystės politikos klausimą, situaciją Nikaragvoje ir Etiopijoje, ES bendradarbiavimą su Persijos įlankos šalimis.

Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
odihr2.jpg

Spalio 14-15 dienomis Lietuvos nuolatinis atstovas prie tarptautinių organizacijų Vienoje Ambasadorius Vaidotas Verba dalyvavo konferencijoje „ODIHR: trys dešimtmečiai ir pasiruošę ateities demokratijai, žmogaus teisėms ir saugumui“, skirtoje paminėti Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Demokratinių institucijų ir žmogaus teisių biuro (ODIHR) 30-metį.

Atstovybių naujienos »
DSC_8906.jpg

Spalio 15 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Amerikos žydų komiteto (American Jewish Committee – AJC) Tarptautinių reikalų direktoriumi Andrew Bakeriu. Susitikime taip pat dalyvavo Lietuvos Žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky ir Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) ambasadorius Lietuvoje Robertas Gilchristas.

Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
DSC_4874.JPG

Spalio 14 dieną Lietuvos ambasada Prahoje atidarė parodą „Po svetimu dangum“, skirtą lietuvių tremtinių gyvenimui Sibiro lageriuose, Čekijos Parlamento Senate. Paroda pristatoma kasmetinio Prahoje vykstančio tarptautinio festivalio prieš totalitarizmą „MeneTekel“ programoje, festivalio pagrindinė tema - teisė į teisingumą.

Atstovybių naujienos »
Random 1.jpg

Spalio 14 dieną Jungtinių Tautų (JT) Generalinėje Asamblėjoje, Niujorke, vykusiuose rinkimuose Lietuva buvo išrinkta į JT Žmogaus teisių tarybą 2022-2024 metų laikotarpiui. Už Lietuvos narystę pasisakė 178 JT narės. Lietuva, iki tol savo veiklą JT Žmogaus teisių taryboje vykdžiusi kaip stebėtoja, nuo 2022 metų sausio 1 dienos pirmą kartą trijų metų laikotarpiui taps pilnateise nare.

Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
DSC_8663.jpg

Spalio 14 dieną užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius susitiko su naujai paskirta Prancūzijos ambasadore Lietuvoje Alix Everard.

Dvišaliai santykiai »

2021 m. spalio 12–13 d., Malmės tarptautinis Holokausto atminimo ir kovos su antisemitizmu forumas

Lietuvos Vyriausybė dalyvauja keliose Holokausto atminimo ir švietimo iniciatyvose, kurias planuojama įgyvendinti per artimiausius penkerius metus. Svarbiausios jų - naujų muziejų erdvių atidarymas ir ugdymo programų atnaujinimas, atsižvelgiant į naujas mokymo ir mokymosi apie Holokaustą rekomendacijas. Tai svarbus indėlis į visuomenės sąmoningumo didinimą ir švietimą ne tik Holokausto tema, bet ir apie ilgaamžę bei turtingą Lietuvos žydų istoriją. Pastaroji buvo plačiai pristatyta 2020 metais, kurie buvo Lietuvoje paskelbti Vilniaus Gaono metais. Pastebimas išaugęs susidomėjimas Lietuvos žydų gyvenimu, istorija ir paveldu.

Kalbos, pareiškimai »
DSC_8572.jpg

Spalio 13 dieną paskirtasis Panamos ambasadorius Lietuvai Javier Alcides Bonagas, nuolatos reziduojantis Varšuvoje (Lenkija), nuotoliniu būdu įteikė skiriamųjų raštų kopijas Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Valstybinio ir diplomatinio protokolo departamento direktoriui Neilui Tankevičiui.

Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
DSC_8506.jpg

Spalio 12 dieną Užsienio reikalų ministerijos (URM) kanclerė Inga Černiuk ir Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) rektorius prof. Juozas Augutis pasirašė URM ir VDU tarpusavio bendradarbiavimo sutartį.

Ministerijos naujienos »

Spalio 12-14 dienomis, Lietuvos Seimo ir Užsienio reikalų ministerijos kvietimu, Lietuvoje lankosi Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Kongreso narių patarėjų delegacija. Vizito metu JAV pareigūnai susipažins su saugumo situacija Lietuvoje ir Baltijos jūros regione, aptars prioritetines dvišalių Lietuvos ir JAV bendradarbiavimo sritis bei perspektyvas, aktualius tarptautinės darbotvarkės klausimus.

Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
Foto 1 _ LT - JK užsienio reikalų ministrų susitikimas (URM foto).jpg

Spalio 11 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Londone, Jungtinėje Karalystėje (JK), susitiko su JK užsienio reikalų ir vystomojo bendradarbiavimo sekretore Elizabeth Truss. Susitikimo metu buvo pasidalinta pozicijomis dėl santykių su Kinija ir Rusija. Didelis dėmesys skirtas dvišalio ekonominio bendradarbiavimo perspektyvoms aptarti.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
Daugiau naujienų