Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras M. Adomėnas neformaliame Europos Sąjungos prekybos ministrų susitikime pabrėžė paramos Ukrainai svarbą

Sukurta 2023.03.10 / Atnaujinta 2023.03.10 14:28
  Viceministras M. Adomėnas neformaliame Europos Sąjungos prekybos ministrų susitikime pabrėžė paramos Ukrainai svarbą

  Kovo 10 dieną Stokholme, Švedijoje, užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas dalyvavo neformaliame Europos Sąjungos užsienio reikalų tarybos posėdyje prekybos klausimais. Susitikimo metu vyko diskusija apie ES paramą Ukrainai prekybinėmis priemonėmis, ES prekybos santykius su JAV ir apie ES prekybinių ryšių indėlį į ES konkurencingumą.

  Diskusijoje su Ukrainos vicepremjere ir ekonominės plėtros ir prekybos ministre Y. Svyrydenko ES prekybos ministrai išreiškė tvirtą tęstinį pasiryžimą padėti Ukrainai visomis įmanomomis priemonėmis.

  „Ukrainos pavyzdys yra įkvepiantis. Nepaisant Rusijos karo ir itin sudėtingos padėties šalyje, Ukraina sėkmingai įgyvendina reformas, kuriomis siekiama šalies pilnos ekonominės integracijos į ES vidaus rinką. Remiame Ukrainos milžiniškas pastangas ir skatiname toliau aktyviai tęsti reformų įgyvendinimą“, – pabrėžė M. Adomėnas.

  Viceministras ragino neatidėliojant pratęsti vienašalį ES prekybos liberalizavimą su Ukraina ir stiprinti strategiškai svarbias Baltijos šalių ir Ukrainos transporto infrastruktūros jungtis.

  ES prekybinių santykių su JAV klausimu viceministras akcentavo glaudaus ES ir JAV bendradarbiavimo svarbą, ypač Rusijos karo prieš Ukrainą kontekste. „Lietuvai ir visai Europos Sąjungai itin svarbi ES ir JAV partnerystė ir veiksmų koordinavimasis dėl sąžiningos konkurencijos užtikrinimo ir dėl atsako į trečiųjų šalių neteisėtus veiksmus“, – pažymėjo M. Adomėnas.

  Prekybos ministrai diskutuodami, kaip ES gali geriau išnaudoti prekybos politiką siekiant sustiprinti ES konkurencingumą, akcentavo skaitmeninės prekybos plėtros, laisvosios prekybos susitarimų sudarymo ir jų efektyvaus įgyvendinimo svarbą. Viceministras M. Adomėnas pabrėžė, kad svarbu kuo greičiau patvirtinti reglamentą dėl ES ir jos valstybių narių apsaugos nuo trečiųjų šalių ekonominės prievartos (angl. anti-coercion instrument) priėmimo.

  Nuotraukų aut.: Europos Sąjungos Užsienio reikalų taryba