Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras A. Pranckevičius konsultacijose su Vokietija: ES turi kalbėti su Kinija vienu balsu, būti principinga Rusijos atžvilgiu

Sukurta 2021.04.21 / Atnaujinta 2021.04.21 19:28
  Viceministras A. Pranckevičius konsultacijose su Vokietija: ES turi kalbėti su Kinija vienu balsu, būti principinga Rusijos atžvilgiu

  Balandžio 21 dieną įvyko užsienio reikalų viceministro Arnoldo Pranckevičiaus ir Vokietijos užsienio reikalų ministerijos Valstybės sekretoriaus, atsakingo už Europos reikalus, Manuelio Bergerio, konsultacijos Europos Sąjungos (ES) ir ES išorės politikos klausimais.

  Konsultacijų metu abi pusės sutarė, jog bendras europinis atsakas į COVID-19 pandemiją yra geriausias įmanomas veiksmų kelias, taip pat reikia ir toliau dėti pastangas didinant vakcinų gamybą ES, sutarti dėl „žaliojo sertifikato“. Lietuvai svarbu, kad būtų remiamasi Europos vaistų agentūros (EVA) sprendimais. Būtina neužmiršti ir ES kaimynių – jau pradedamas vakcinų tiekimas Vakarų Balkanų šalims, turi būti pradėta teikti parama ir ES rytų kaimynėms.

  A. Pranckevičius ir M. Bergeris sutiko, jog tikslinga stiprinti abiejų šalių bendradarbiavimą kovoje prieš dezinformaciją. Dar 2015 metais Lietuvos ir Vokietijos užsienio reikalų ministrai pasirašė bendrą pareiškimą dėl prioritetų ir bendrų veiksmų žiniasklaidos ir komunikacijos, pilietinės visuomenės, švietimo, mokymosi ir mainų srityse, todėl dabar būtina įvertinti, kas jau pasiekta, ir sutarti dėl naujų veiksmų.

  Konsultacijose atkreiptas dėmesys į Rusijos veiksmus Ukrainos atžvilgiu ir poreikis nedelsiant reaguoti, jei to prisireiktų. „Vilnius tikisi aukšto lygio Vokietijos atstovų dalyvavimo Vilniuje 2021 metų liepą rengiamoje Ukrainos reformų konferencijoje ir Ukrainos prezidento kuriamoje „Tarptautinėje Krymo platformoje“. Kadangi Baltarusijoje padėtis ir toliau blogėja, būtina rengti tolesnes ES poveikio priemones Baltarusijos režimui“, - pažymėjo viceministras.

  Konsultacijose aptarti ES santykiai su JAV, Kinija, ES prekybos susitarimų plėtra, skaitmeninė darbotvarkė ir klimato politika. A. Pranckevičius pabrėžė, kad labai svarbus visų ES šalių vadovų susitikimas su Kinijos vadovu (27+1 formatu), koks buvo planuojamas surengti 2020 metų rugsėjį Leipcige. Tokio formato susitikimai galėtų tapti reguliariais.

  „Džiugina puikūs Lietuvos ir Vokietijos santykiai, ypač ekonomikos ir gynybos srityse, ir sutarimas svarbiausiais ES darbotvarkės klausimais, tad tikslinga šiemet abiejų šalių diplomatinių santykių atkūrimo progą tinkamai išnaudoti, stiprinant abiejų šalių tarpusavio bendradarbiavimą visose srityse“, - konsultacijų metu pasakė viceministras.

  Lietuva ir Vokietija šiemet švenčia diplomatinių santykių atkūrimo trisdešimtmetį.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  DSC_8104.jpg

  Balandžio 20 dieną užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) ministrų vaizdo konferencijoje, kurioje aptartas ES koordinuotas atsakas į COVID-19 pandemiją, ES – Jungtinės Karalystės (JK) santykiai, teisinės valstybės situacija ES, Konferencija dėl Europos ateities ir ES plėtros klausimas.

  Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
  4.jpg

  Kovo 19 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas nuotoliniu būdu pasisakė Tarptautinės koalicijos Saheliui užsienio reikalų ministrų susitikime. Viceministras pasveikino G5 aukščiausiojo lygio susitikimo N’Djamenoje, kuriame buvo įvertinta padėtis Sahelyje, rezultatus ir pabrėžė, kad Lietuva laikysis savo įsipareigojimų dalyvaujant Jungtinių Tautų (JT) MINUSMA operacijoje ir Europos Sąjungos (ES) mokymo misijoje Malyje.

  Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
  Spaudos konf 1.JPG

  Kovo 17 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Berlyne susitiko su Vokietijos  užsienio reikalų ministru Heiko Maasu. Susitikimo metu buvo aptarti Lietuvos ir Vokietijos dvišaliai santykiai, regioninis bendradarbiavimas, santykiai su Rusija ir Kinija, situacija Rytų kaimynystėje, vakcinacija, saugumo padėtis regione bei kiti aktualūs tarptautinės darbotvarkės klausimai.  

  Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
  LT-DE.jpg

  Spalio 3 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Vokietijos Federacinės Respublikos užsienio reikalų ministrą Heiko Maasą  su jubiliejine – 30-ąja – Vokietijos Vienybės diena.

  Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »

  Rugsėjo 17 dieną užsienio reikalų viceministras Dalius Čekuolis dalyvavo „Liublino trikampio“ koordinatorių vaizdo konferencijoje su Ukrainos užsienio reikalų ministro pavaduotoju Vasylu Bodnaru ir Lenkijos užsienio reikalų viceministru Marcinu Przydaczu.

  Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
  DSC_2413.jpg

  Liepos 15 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) vaizdo konferencijoje, kurioje rengtasi liepos 17–18 dienomis vyksiančiai Europos Vadovų Tarybai (EVT).

  Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »