Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »

Gegužės 28 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis priėmė su darbo vizitu atvykusį Moldovos Respublikos ministro pirmininko pavaduotoją, užsienio reikalų ministrą Mihai Popsoi. Susitikime kalbėtasi apie Moldovos pasirengimą pradėti derybas dėl Europos Sąjungos narystės, saugumo iššūkius regione, taip pat aptarti dvišaliai Lietuvos ir Moldovos santykiai.

Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Naujienos »
signal-2024-05-24-185140_005.jpeg

Gegužės 23-24 d. darbinio vizito Kyjive metu Lietuvos užsienio reikalų viceministras Simonas Šatūnas pakartojo tvirtą Lietuvos paramą Ukrainai bei jos pasirinktam eurointegraciniam keliui.  2024 metais Lietuva skirs 300 tūkst. eurų vertės techninės paramos projektui, kuriuo bus stiprinamas Ukrainos viešasis sektorius ir bus padedama pasiruošti artėjančių derybų dėl narystės Europos Sąjungoje pradžiai.

Naujienos »
013 Viceministras E. Meilūnas susitiko su universitetų rektoriais.JPG

Gegužės 14 dieną užsienio reikalų viceministro Egidijaus Meilūno ir Lietuvos Respublikos Seimo narės, Lietuvos Respublikos Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkės Dalios Asanavičiūtės kvietimu surengta diskusija su universitetų atstovais, skirta aptarti užsienyje gyvenančių Lietuvos piliečių ir lietuvių kilmės asmenų studijų Lietuvos aukštosiose mokyklose skatinimo galimybes.

Lietuvos diaspora » Naujienos »
G Landsbergis susitiko su Sakartvelo prezidente (1).jpg

Gegužės 15 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Baltijos šalių bei Islandijos ministrais lankosi Sakartvele, kur susitiko su šalies prezidente Salome Zurabišvili. Ministras susitikime teigė, kad „užsienio įtakos“ įstatymas, priimtas prieš Sakartvelo pilietinės visuomenės valią ir nepaisant aiškių tarptautinės bendruomenės raginimų nėra suderinamas su šalies vyriausybės deklaruojamomis Europos Sąjungos bei NATO integracijos aspiracijomis ir turėtų sunkių ilgalaikių pasekmių šalies geopolitinei krypčiai.

Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga » Naujienos »

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis gegužės 15 dieną kartu su Estijos, Latvijos ir Islandijos užsienio reikalų ministrais lankysis kritines dienas šalies demokratinei ateičiai išgyvenančiame Sakartvele.

Naujienos »
Darbo grupės susitikimas (2).JPG

Gegužės 10 dieną Užsienio reikalų ministerijoje vyko tarptautinės teisės ekspertų darbo grupės susitikimas dėl Specialiojo tribunolo dėl Rusijos agresijos prieš Ukrainą įsteigimo. Tai jau 9-asis šios grupės susitikimas, pirmą kartą – Vilniuje. Tarptautinės teisės ekspertų darbo grupės, kuri buvo įsteigta Rusijai pradėjus nepateisinamą plataus masto agresijos karą prieš Ukrainą, užduotis  – rasti teisinius sprendimus, būtinus užtikrinti tarptautinę atsakomybę už agresijos nusikaltimą prieš  Ukrainą. Valstybių ir tarptautinių organizacijų ekspertai siekia rasti sprendimus dėl specialaus tarptautinio tribunolo, kuris galėtų tirti ir teisti Rusijos ir jos bendrininkės Baltarusijos politinius ir karinius lyderius už visą tarptautinę bendruomenę sukrečiantį ir toliau vykdomą agresijos nusikaltimą prieš Ukrainą.

Situacija Ukrainoje » Lietuvos pirmininkavimas ET » Daugiašaliai santykiai » Naujienos »
signal-2024-05-10-155542_002.jpeg

Gegužės 10 d. paskelbtas bendras Šiaurės ir Baltijos šalių (Suomijos, Švedijos, Danijos, Norvegijos, Islandijos, Lietuvos, Latvijos ir Estijos) užsienio reikalų ministerijų pareiškimas dėl Sakartvele svarstomo vadinamojo „užsienio agentų“ įstatymo, nesuderinamo su demokratinėmis nuostatomis ir vertybėmis.

Naujienos » Kalbos, pareiškimai »
089 Europos diena Lukiškių aikštėje.JPG

Šiandien, gegužės 9-ąją, minint Europos dieną, užsienio reikalų viceministras Simonas Šatūnas pasveikino susirinkusiuosius Lukiškių aikštėje su Europos gimtadienio švente. Šie metai Lietuvai yra ypatingi – švenčiame Lietuvos narystės Europos Sąjungoje 20-metį.

Europos Sąjunga » Naujienos »
2024 03 06.png

Gegužės 10 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis priims su darbo vizitu atvykstančią naująją Latvijos Užsienio reikalų ministrę Baibą Bražę. Ministrai aptars paramos telkimo nuo Rusijos karinės agresijos besiginančiai Ukrainai užtikrinimą, Ukrainos euroatlantinės integracijos rėmimo svarbą, saugumo padėtį Baltijos jūros regione, sankcijų Rusijai vieningo taikymo svarbą, Lietuvos ir Latvijos dvišalio ir regioninio bendradarbiavimo dienotvarkės klausimus.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Naujienos »
001 Lozoraičių paroda Signatarų namuose.JPG

Gegužės 8 dieną Lietuvos nacionalinio muziejaus Signatarų namuose atidaryta istorinė-dokumentinė paroda „Lozoraičių Lietuva: kai asmeniška tampa politiška”. Tai – vienas iš daugelio šiai žymiai šeimai atminti skirtų renginių. Šiuos metus Seimas ir Vyriausybė paskelbė Diplomatų Lozoraičių metais, taip siekdami priminti Lozoraičių darbo dėl Lietuvos valstybingumo ir nepriklausomybės išsaugojimo bei atkūrimo svarbą, padidinti Lietuvos diplomatijos istorijos žinomumą Lietuvoje ir pasaulyje.

Kultūros renginiai » Naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
Ministras G. Landsbergis susitiko su Suomijos parlamento pirmininku (1).JPG

Gegužės 6 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Vilniuje susitiko su Suomijos Eduskuntos (Parlamento) pirmininku Jussi Halla-aho. Susitikimo metu aptarti Lietuvos ir Suomijos dvišalio bendradarbiavimo bei regioninio saugumo klausimai, Rusijos karas prieš Ukrainą ir parama šiai agresiją patiriančiai šaliai, kiti aktualūs tarptautinės darbotvarkės klausimai.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Naujienos »
2024 03 06.png

Gegužės 7–8 dienomis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su darbo vizitu lankysis Jungtinėje Karalystėje. Londone numatomi G. Landsbergio susitikimai su šalies užsienio reikalų sekretoriumi Davidu Cameronu, Parlamento nariais.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Naujienos »
anticoercion.png

Gegužės 6–7 dienomis Užsienio reikalų ministerija rengia tarptautinę konferenciją „Atsparios ekonomikos kūrimas ir pasipriešinimas ekonominei prievartai“, kuria siekiama atkreipti dėmesį į padažnėjusį ekonominės prievartos naudojimą, aptarti glaudesnio tarptautinio bendradarbiavimo poreikį, politinio atsako priemonių galimybes.

Daugiašaliai santykiai » Ekonominiai santykiai » Naujienos »
image0.jpeg

Užsienio reikalų viceministras Simonas Šatūnas balandžio 29-30 dienomis Briuselyje dalyvavo neformaliame Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) susitikime, kurį surengė šiuo metu ES Tarybai pirmininkaujanti Belgija. Susitikimas skirtas aptarti ES plėtros klausimus ir pačios ES pasirengimą plėtrai, taip pat teisinės valstybės principo ES ir narystės siekiančiose šalyse stiprinimui.

Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga » Naujienos »
LT paslaugų eksportas 2023.png

Naujausi Lietuvos banko duomenys rodo, kad 2023 m. Lietuvos paslaugų eksportas į 10-ies Indijos ir Ramiojo vandenyno regiono šalių  (Australijos, Japonijos, Indijos, Pietų Korėjos, Singapūro, Indonezijos, Taivano, Vietnamo, Malaizijos, Tailando) rinkas augo 36 % (nuo 167 mln. Eur iki 228 mln. Eur).

Bendradarbiavimas su Indijos ir Ramiojo vandenynų regionu » Ekonominiai santykiai » Naujienos »
Daugiau naujienų