Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras G. Landsbergis dalyvaus NATO užsienio reikalų ministrų susitikime Rumunijoje

Sukurta 2022.11.29 / Atnaujinta 2022.11.29 08:43
    Ministras G. Landsbergis dalyvaus NATO užsienio reikalų ministrų susitikime Rumunijoje

    Lapkričio 29-30 dienomis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus NATO užsienio reikalų ministrų susitikime Bukarešte, Rumunijoje.

    Susitikimo metu ministrai aptars Rusijos agresiją Ukrainoje, NATO paramą Ukrainai, Kinijos keliamus iššūkius ir sąjungininkų atsparumo stiprinimą. Bukarešte bus surengta sesija su Ukrainos užsienio reikalų ministru Dmytro Kuleba ir Europos Sąjungos (ES) užsienio politikos vadovu Josepu Borrelliu, kurios metu bus aptarti Ukrainos poreikiai, siekiant apsiginti nuo Rusijos, bei ilgalaikė sąjungininkų parama. Sesijoje su Bosnijos ir Hercegovinos, Moldovos ir Sakartvelo atstovais bus diskutuojama apie pagalbą minėtoms šalims patiriant Rusijos spaudimą.

    Pirmą kartą NATO užsienio reikalų ministrų susitikime dalyvaus Suomija ir Švedija, kaip pakviestosios prisijungti prie Aljanso šalys.

    Renginio paraštėse ministras G. Landsbergis susitiks su NATO vyriausiuoju karinių pajėgų Europoje vadu generolu Christopheris G. Cavoli, Moldovos užsienio reikalų ministru Nicu Popescu ir Čekijos užsienio reikalų ministru Janu Lipavsky. Planuojamas ir Estijos, Latvijos ir Lietuvos užsienio reikalų ministrų susitikimas su Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretoriumi James Cleverly.