Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
8f79a024-6718-4935-a546-c21479f03219.jpg

Kovo 21 dieną Briuselyje vykusiame Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje ne tik rengtasi jau šią savaitę vyksiančiam Europos Vadovų Tarybos susitikimui, bet ir pradėta tradicija susitikti su ES kandidačių aukščiausiais pareigūnais.

Ministerijos naujienos »
index5.jpg

Kovo 14 dieną Užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas dalyvavo Lietuvos ambasados Italijoje kartu su Tarptautiniu respublikonų institutu organizuotoje diskusijoje „Atsparumo autokratinėms galioms stiprinimas“.

Ministerijos naujienos » Atstovybių naujienos »
DSC_6372.jpg

Kovo 13 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, susitikęs su į Vilnių atvykusiu Rumunijos užsienio reikalų ministru Bogdan Aurescu, pabrėžė, kad kovojanti Ukraina turi būti remiama galvojant ne tik apie atsilaikymą prieš agresorių, bet aiškiai tikint jos galutine pergale.

Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Naujienos »
52738357093_2210bd77d9_o.jpg

Kovo 10 dieną Stokholme, Švedijoje, užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas dalyvavo neformaliame Europos Sąjungos užsienio reikalų tarybos posėdyje prekybos klausimais. Susitikimo metu vyko diskusija apie ES paramą Ukrainai prekybinėmis priemonėmis, ES prekybos santykius su JAV ir apie ES prekybinių ryšių indėlį į ES konkurencingumą.

Ministerijos naujienos »

Kovo 13 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio kvietimu su vizitu į Lietuvą atvyks Rumunijos užsienio reikalų ministras Bogdan Aurescu.

Ministerijos naujienos »
52736497409_8dff4e7019.jpg

Kovo 8-9 dienomis užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas dalyvavo Europos Sąjungos (ES) neformalioje Užsienio reikalų taryboje vystomojo bendradarbiavimo klausimais Stokholme, Švedijoje. Posėdžių metu aptarti Ukrainos atstatymo klausimai, iššūkiai, kylantys pasaulinės sveikatos srityje, daugiašalių vystymosi bankų reforma.

Situacija Ukrainoje » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
jn.jpg

Kovo 8 dieną užsienio reikalų viceministrė Jovita Neliupšienė kartu Europos Sąjungos (ES) reikalus kuruojančiomis ministrėmis ir viceministrėmis iš Austrijos, Bulgarijos, Lichtenšteino, Prancūzijos, Rumunijos, Švedijos ir Vokietijos lankėsi Kišiniove, Moldovoje. Vizito tikslas – įgalinti moterų lyderystę aktualiais tarptautinės politikos klausimais, stiprinti bendradarbiavimą Europos lygmeniu ir pabrėžti paramą Moldovos siekiui tapti ES nare.

Ministerijos naujienos »
Simonas Šatūnas.jpg

Užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio kabineto vadovu nuo kovo 8 dienos tampa Simonas Šatūnas. 

Ministerijos naujienos »
15.jpg

Užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas, kovo 5-9 dienomis dalyvaujantis Kataro sostinėje Dohoje vykstančioje penktojoje Jungtinių Tautų (JT) konferencijoje dėl mažiausiai išsivysčiusių šalių (LDC5), išreiškė tvirtą solidarumą su mažiausiai išsivysčiusiomis pasaulio valstybėmis bei paramą praėjusių metų kovo mėnesį priimtam Dohos veiksmų planui, kuriuo siekiama padėti mažiausiai išsivysčiusioms pasaulio šalims įgyvendinti JT Darnaus vystymosi tikslus.

Ministerijos naujienos »
DSC_6125.jpg

Kovo 2 d dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas susitiko su naujai paskirtu Lietuvos vyskupų konferencijos delegatu užsienio lietuvių katalikų sielovadai arkivyskupu Lionginu Virbalu.

Ministerijos naujienos » Užsienio lietuviai »

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų viceministro Manto Adomėno vadovaujama delegacija atstovaus Lietuvai kovo 5 - 9 dienomis Kataro sostinėje Dohoje vyksiančioje Jungtinių Tautų (JT) penktojoje konferencijoje dėl mažiausiai išsivysčiusių šalių (The Fifth United Nations Conference on the Least Developed Countries).

Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
Atnaujinta interneto svetainės apie Lietuvos narystę Europos Sąjungoje „Mano Europa“ veikla (1200 × 630 px)(1).png

Apie Lietuvos narystę Europos Sąjungoje nuo kovo 2 dienos vėl informuoja veiklą atnaujinusi interneto svetainė „Mano Europa“, pasiekiama adresu manoeuropa.urm.lt.

Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
VCM_ŽTT ALS_2023-03-01.jpg

Lietuva jau antrus metus iš eilės skyrė savanorišką 20 tūkst. eurų įnašą Tarptautinio baudžiamojo teismo Nukentėjusiųjų patikos fondui (ang. Trust Fund for Victims, TFV).

Ministerijos naujienos »
VCM_ŽTT ALS_2023-03-01.jpg

Vasario 27 dieną prasidėjusios 52-osios Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybos sesijos Aukšto lygio segmente Užsienio reikalų viceministras dr. Mantas Adomėnas savo kalboje atkreipė dėmesį į šiandienos iššūkius, ypač kylančius dėl Rusijos karo prieš Ukrainą, taip pat į nepaliaujamai blogėjančią žmogaus teisių situaciją Baltarusijoje, ir pabrėžė kolektyvinę tarptautinės bendruomenės pareigą užtikrinti atsakomybę už tarptautinės teisės ir žmogaus teisių pažeidimus. 

Ministerijos naujienos »

Vasario 24 dieną sueina vieneri metai nuo Rusijos plataus masto karo prieš Ukrainą pradžios.

Ministerijos naujienos »
Daugiau naujienų