Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva toliau remia Tarptautinio baudžiamojo teismo Nukentėjusių patikos fondą

Sukurta 2023.03.02 / Atnaujinta 2023.03.03 17:54
  Lietuva toliau remia Tarptautinio baudžiamojo teismo Nukentėjusių patikos fondą

  Lietuva jau antrus metus iš eilės skyrė savanorišką 20 tūkst. eurų įnašą Tarptautinio baudžiamojo teismo Nukentėjusiųjų patikos fondui (ang. Trust Fund for Victims, TFV).

  „Lietuva remia Nukentėjusiųjų patikos fondą, kuris yra vienas iš esminių Tarptautinio baudžiamojo teismo darbo elementų. Džiaugiamės, kad turime galimybę prisidėti prie veiksmų, kai Nukentėjusiųjų patikos fondas atstatomąjį teisingumą paverčia prasminga realybe. Deja, tačiau fondo darbo apimtis ateinančiais metais labai išaugs. Psichologinės reabilitacijos ir konsultavimo paslaugos, medicininis gydymas ir materialinė parama yra mažiausia, ką galime padaryti karų ir neteisingumo aukoms“, − sakė Lietuvos Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

  TFV pasveikino Lietuvos besitęsiančią paramą Nukentėjusių patikos fondui.

  Tarptautinio baudžiamojo tribunolo Nukentėjusiųjų patikos fondą įsteigė Romos statuto valstybių šalių asamblėja. Šis fondas įgyvendina Tarptautinio baudžiamojo tribunolo priteistas reparacijas ir teikia labai sunkių nusikaltimų (genocido, nusikaltimų žmoniškumui, karo ir agresijos nusikaltimų) aukoms fizinę ir psichosocialinę reabilitaciją ar materialinę pagalbą. Individualios ir kolektyvinės reparacijos mokamos teismo sprendimu, o pagalba teikiama, kai pradedamas tyrimas ir identifikuojamos aukos.

  Nuotraukos autorsytė priklauso The Trust Fund for Victims.