Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

G. Landsbergis: Europai rūpi saugumas ir stabilumas Pietų Kaukaze

Sukurta 2021.06.25 / Atnaujinta 2021.06.25 12:24
   G. Landsbergis: Europai rūpi saugumas ir stabilumas Pietų Kaukaze
   G. Landsbergis: Europai rūpi saugumas ir stabilumas Pietų Kaukaze
   G. Landsbergis: Europai rūpi saugumas ir stabilumas Pietų Kaukaze
   G. Landsbergis: Europai rūpi saugumas ir stabilumas Pietų Kaukaze

   Birželio 25 dieną regioninį Pietų Kaukazo vizitą Lietuvos, Austrijos ir Rumunijos užsienio reikalų ministrai Gabrielius Landsbergis, Alexanderis Schallenbergas ir Bogdanas Aurescu pradėjo susitikimais Baku su Azerbaidžano Respublikos prezidentu Ilhamu Aliyevu ir užsienio reikalų ministru Jeyhunu Bayramovu.

   Europos Sąjungos (ES) vyriausiojo įgaliotinio užsienio ir saugumo politikai ir Europos Komisijos vicepirmininko Josepo Borrellio pavedimu į regioną atvykę ministrai išsakė ES suinteresuotumą Pietų Kaukazo saugumu ir stabilumu bei pabrėžė ES siekį prie to prisidėti.

   „Kartu su kolegomis ministrais perduodame žinią, kad Europai rūpi taika ir gerovė jos rytinėje kaimynystėje. Sveikiname svarbius neseniai Baku ir Jerevano padarytus pasitikėjimą kuriančius žingsnius, norime toliau reikšmingai prisidėti prie skaudžių konfliktų sprendimo ir darnios regiono valstybių raidos. Šiame kontekste taip pat svarbu pabaigti derybas dėl naujo ES-Azerbaidžano susitarimo“, – susitikimuose su Azerbaidžano vadovybe sakė Lietuvos užsienio reikalų ministras.

   ES ir Azerbaidžano politikų pokalbiuose daugiausiai dėmesio skirta situacijai regione pasibaigus antrajam Kalnų Karabacho karui, ES ir Azerbaidžano ryšių stiprinimo perspektyvoms, taip pat aptartas pasirengimas šių metų pabaigoje planuojamam Rytų partnerystės viršūnių susitikimui.

   Šiandien vizitas Pietų Kaukaze bus tęsiamas susitikimais Armėnijos sostinėje Jerevane. Rytoj, birželio 26 dieną, ministrus Tbilisyje priims Sakartvelo vadovybė.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   ART_0443.jpg

   Birželio 26 dieną baigdami vizitą Pietų Kaukaze Lietuvos, Austrijos ir Rumunijos užsienio reikalų ministrai Gabrielius Landsbergis, Alexanderis Schallenbergas ir Bogdanas Aurescu Tbilisyje susitiko su Sakartvelo Ministru Pirmininku Irakliu Garibashviliu ir vicepremjeru bei užsienio reikalų ministru Davidu Zalkalianiu.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »

   Birželio 24-26 dienomis Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Austrijos kolega Alexanderu Schallenbergu ir Rumunijos diplomatijos vadovu Bogdanu Aurescu viešės Pietų Kaukaze. Trijų Europos Sąjungos (ES) valstybių narių ministrų vizitas į Azerbaidžaną, Armėniją ir Sakartvelą rengiamas ES vyriausiojo įgaliotinio užsienio ir saugumo politikai ir Europos Komisijos vicepirmininko Josepo Borrellio pavedimu. Dėl šio vizito susitarta gegužės 27 dieną Lisabonoje vykusiame neformaliame ES užsienio reikalų ministrų (Gymnich) susitikime, kurio metu, be kita ko, diskutuota apie įšaldytus konfliktus ES Rytų kaimynystėje.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »

   Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijai kelia didelį nerimą pastarosiomis savaitėmis susiklosčiusi padėtis ties Armėnijos ir Azerbaidžano siena. Esame susirūpinę dėl pranešimų apie tarp abiejų šalių ginkluotųjų pajėgų atstovų vykusius susidūrimus, sukėlusius pavojų tiek karių, tiek civilių gyvybėms. Kviečiame abi puses deeskaluoti situaciją, atitraukti karius.  Susitarimas dėl valstybių sienų delimitavimo ir demarkavimo gali būti pasiektas tik taikiu keliu prie derybų stalo, o ne telkiant karius pasienyje. Toliau atidžiai stebime situaciją ir manome, kad žingsniai link deeskalacijos prisidėtų prie Armėnijos ir Azerbaidžano pasitikėjimo stiprinimo bei konflikto sprendimo.

   Ministerijos naujienos »

   Balandžio 25 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis išvyksta pirmojo oficialaus vizito į Pietų Kaukazo šalis. Ateinančią savaitę Armėnijoje, Sakartvele ir Azerbaidžane viešėsiantis G. Landsbergis susitiks su aukščiausiais šių šalių pareigūnais ir pilietinės visuomenės atstovais, aptars galimybes toliau plėtoti Lietuvos ryšius su Pietų Kaukazo valstybėmis bei jų bendradarbiavimo su Europos Sąjunga (ES) perspektyvas, išreikš paramą reformų procesams regiono šalyse.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Naujienos »