Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA ESTIJOS RESPUBLIKOJE

Adresas: Uus tn. 15, Tallinn EE 0100, ESTONIA

plačiau »

Tel. +372 616 49 91
Faksas +372 641 20 13
El. paštas

Vasario 16-osios šventė Taline

Sukurta 2017.02.17 / Atnaujinta 2017.02.17 12:55
   Vasario 16-osios šventė Taline
   Vasario 16-osios šventė Taline
   Vasario 16-osios šventė Taline

   Vasario 16 d. Lietuvos Respublikos Ambasadoje Estijos Respublikoje Lietuvos valstybės atkūrimo diena paminėta dviem renginiais: diplomatiniu priėmimu ir Estijos lietuvių bendruomenių susibūrimu.

   Lietuvos ir Estijos himnus šiuose renginiuose atliko Estijos muzikos akademijoje studijavę lietuviai Mantas Šernius ir Rasa Dzimidaitė.

   Priėmimo, kuriame dalyvavo buvęs Estijos Respublikos Prezidentas Arnold Rüütel, parlamento nariai, vyriausybės, mokslo, verslo, bažnyčios ir visuomenės atstovai, diplomatai, svečius pasveikino Lietuvos ambasadorius Neilas Tankevičius, savo kalboje atkreipęs dėmesį į Lietuvos ir Estijos politinių ir ekonominių interesų tapatumą bei bendrą siekį stiprinti ES.

   Kreipdamasis į vėliau ambasadoje iš įvairių Estijos vietų susirinkusius lietuvius, ambasadorius pakvietė aktyviau dalyvauti lietuvių bendruomenės veikloje bei pasiūlė kartu rengtis Lietuvos ir Estijos valstybingumo deklaracijų šimtmečio minėjimui 2018 m. Buvusiai ilgametei ambasados darbuotojai Nijolei Liiv ambasadorius įteikė Lietuvos užsienio reikalų ministro L. Linkevičiaus padėką ir dovaną.

   Šventinių renginių svečiai galėjo pasivaišinti tradiciniais ir šiuolaikiniais lietuviškais patiekalais, pabendrauti, užmegzti naujų pažinčių.

   Naujienlaiškio prenumerata