Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA ESTIJOS RESPUBLIKOJE

Adresas: Uus tn. 15, Tallinn EE 0100, ESTONIA

plačiau »

Tel. +372 616 49 91
Faksas +372 641 20 13
El. paštas

Taline viešėjo LR užsienio reikalų viceministras M.Bekešius

Sukurta 2016.03.24 / Atnaujinta 2016.03.24 16:51
   Taline viešėjo LR užsienio reikalų viceministras M.Bekešius
   Taline viešėjo LR užsienio reikalų viceministras M.Bekešius
   Taline viešėjo LR užsienio reikalų viceministras M.Bekešius

   Kovo 23 d. Taline lankėsi LR užsienio reikalų viceministras Mantvydas Bekešius ir Užsienio lietuvių departamento direktoriaus pavaduotoja Lina Žukauskaitė.

   Įvyko susitikimai su Estijos Užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriaus pavaduotojais Mart Lannemae ir Anneli Kolk, Estijos Riigikogu Estijos 100-mečio komiteto tarptautinės programos vadovu Jorma Sarv, švietimo ir mokslo ministerijos bei kultūros ministerijos atstovais. Susitikimų metu buvo aptarta Lietuvos ir Estijos valstybių politika išeivijos atžvilgiu ir pasirengimas abiejų valstybių šimtmečio minėjimui 2018 m., taip pat Estijos pasirengimas pirmininkauti ES tarybai 2018 m. pirmą pusmetį.

   Vizito metu M.Bekešius ir L.Žukauskaitė Lietuvos ambasadoje susitiko su kelių kartų Estijos lietuvių bendruomenės atstovais. Viceministras savo kalboje pabrėžė, jog kiekvienas lietuvis svečioje šalyje yra savo šalies ambasadorius ir džiaugėsi, kad Estijos lietuvių bendruomenė veikia ir yra pastebima. M.Bekešius taip pat priminė apie artėjančius Lietuvos Seimo rinkimus ir valstybės 100-metį, kvietė aktyviai įsitraukti į valstybės gyvenimą bei skatinti tą daryti kitus užsienio lietuvius. L.Žukauskaitė pristatė Globalios Lietuvos programą, įvairių Lietuvos institucijų veiklą remiant lietuvybę užsienyje ir skatinant užsienio lietuvių įsitraukimą į Lietuvos gyvenimą. Estijos lietuviai turėjo puikią progą pateikti klausimus ir išsakyti išeivijai rūpimas problemas.

   Naujienlaiškio prenumerata