Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTO GITANO NAUSĖDOS VIZITAS ESTIJOJE

Sukurta 2019.08.21 / Atnaujinta 2019.08.21 16:15
   LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTO GITANO NAUSĖDOS VIZITAS ESTIJOJE
   LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTO GITANO NAUSĖDOS VIZITAS ESTIJOJE
   LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTO GITANO NAUSĖDOS VIZITAS ESTIJOJE
   LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTO GITANO NAUSĖDOS VIZITAS ESTIJOJE
   LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTO GITANO NAUSĖDOS VIZITAS ESTIJOJE

   Rugpjūčio 20 d. Estijai pažymint savo  Nepriklausomybės atkūrimo dieną, su darbo vizitu Estijoje lankėsi Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda. Taline jis susitiko su aukščiausiais Estijos Respublikos pareigūnais - Prezidente Kersti Kaljulaid, Ministru Pirmininku Jüri Ratas ir Parlamento Pirmininku Henn Põlluaas. Susitikimų metu buvo aptarti Lietuvos ir Estijos dvišaliai politiniai ir ekonominiai santykiai, Baltijos šalių trišalio bendradarbiavimo stiprinimo galimybės, saugumo situacija Baltijos regione, NATO ir Europos Sąjungos darbotvarkė, įskaitant  derybas dėl kitos ES finansinės perspektyvos.

   Kalbėdamasis su Prezidente Kersti Kaljulaid, Prezidentas Gitanas Nausėda atkreipė dėmesį į Lietuvos norą atkurti reguliarių Baltijos valstybių vadovų susitikimų formatą. Prezidentai aptarė svarbiausius energetinio saugumo klausimus, bendrų projektų ir iniciatyvų eigą, ypač Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizacijos su Vakarų elektros tinklais bei bendros ES dujų rinkos sukūrimo temas. Lietuvos Prezidentas atkreipė dėmesį į ES šalių saugumui grėsmę keliančią Astravo atominę elektrinę, kuri statoma pažeidžiant aplinkosaugos ir branduolinės saugos standartus, bei pažymėjo, jog su saugumu susijusios elektrinės projekto problemos turi būti sprendžiamos ES lygiu ir negali būti daromi kompromisai saugos sąskaita.

   Lietuvos Respublikos Prezidentas pasveikino Estiją tapus Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos nenuolatine nare 2020–2021 m. ir išreiškė Lietuvos pasirengimą dalytis su Estija savo narystės šioje institucijoje patirtimi. Prezidentai aptarė šalių santykius su Rusija ir Rytų partnerystės šalimis, taip pat kovos priemones su hibridinėmis grėsmėmis, propaganda ir dezinformacija. Šalių vadovai sutarė, kad sankcijos Rusijai turi būti tęsiamos tol, kol nebus įgyvendinti Minsko susitarimai. Prezidentas Gitana Nausėda pabrėžė, kad itin svarbu konsoliduoti tarptautinę paramą Ukrainai ir joje vykdomoms reformoms.

   Šventiniame priėmime Estijos Prezidentūros Kadriorgo rūmų sode Prezidentas Gitanas Nausėda pasveikino Estijos vadovus ir gyventojus Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga. Sveikinimo kalboje  Prezidentas akcentavo ypatingą Lietuvos ir Estijos ryšį, paremtą ne tik bendra istorija, bet ir vienijančiu laisvės troškimu, kovos už nepriklausomybę dvasia ir žmonių drąsa siekti savo šalių gerovės. Kartu su Estijos Prezidente Kersti Kaljulaid šalies vadovas įteikė Baltijos kelio organizatoriams simbolinius atminimo akmenis iš Toompea pilies barikadų.

   Vizito metu Lietuvos Respublikos Prezidentas apsilankė Maarjamäe komunizmo aukų muziejuje ir padėjo gėlių pagerbdamas totalitarinio režimo aukas, kartu su Estijos Prezidente dalyvavo Šeimų dienos šventėje prie Talino TV bokšto. Prezidentas Gitanas Nausėda taip pat apsilankė Lietuvos Respublikos ambasadoje, kur susitiko su Estijos lietuvių bendruomenės nariais.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata