Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA ESTIJOS RESPUBLIKOJE

Adresas: Uus tn. 15, Tallinn EE 0100, ESTONIA

plačiau »

Tel. +372 616 49 91
Faksas +372 641 20 13
El. paštas

L. Linkevičius su Estijos užsienio reikalų ministru aptarė dvišalį ir regioninį bendradarbiavimą

Sukurta 2017.01.13 / Atnaujinta 2017.01.13 11:25
  L. Linkevičius su Estijos užsienio reikalų ministru aptarė dvišalį ir regioninį bendradarbiavimą

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sausio 12 dieną susitiko su Estijos užsienio reikalų ministru Svenu Mikseru, atvykusiu į Lietuvą su darbo vizitu. Susitikime aptarti aktualūs dvišaliai, ES darbotvarkės, saugumo politikos  ir energetinio saugumo klausimai, padėtis Ukrainoje, Rytų partnerystės politika.

  „Gyvename sudėtingu laikotarpiu, kai aplink susiduriame su įvairiausiais iššūkiais, todėl Baltijos šalių vienybė įgauna dar didesnę svarbą“, – pažymėjo Lietuvos diplomatijos vadovas.

  L. Linkevičius pasidžiaugė puikiais dvišaliais santykiais su Estija ir pabrėžė abiejų šalių pozicijų ir veiksmų koordinavimo svarbą, ypač atsižvelgiant į būsimą Estijos pirmininkavimą ES Tarybai 2017 m. antrą pusmetį. Ministras priminė, kad Lietuva pasirengusi pasidalyti savo pirmininkavimo ES Tarybai patirtimi.

  Ministras pabrėžė, kad būtina artimiausiu metu priimti sprendimus dėl Baltijos šalių elektros sistemos sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais, taip pat tęsti projekto „Rail Baltica“ įgyvendinimą.

  „Privalome kartu kelti klausimą dėl Astravo atominės elektrinės projekto Baltarusijoje, kuris yra įgyvendinamas neskaidriai ir nesilaikant tarptautinių branduolinės saugos ir aplinkosaugos reikalavimų. Tai yra ne tik Lietuvos ar Estijos, bet ir viso regiono bei Europos problema“, – pažymėjo L. Linkevičius.

  Kalbėdami apie šalių saugumui kylančius iššūkius, ministrai tarėsi, kaip Lietuva ir Estija galėtų veikti kartu, kad būtų įgyvendinami NATO viršūnių susitikimo Varšuvoje sprendimai, tęsiama principinga sankcijų Rusijai politika ir parama Ukrainai bei kitoms ES Rytų partnerystės šalims.

  „Tikimės, kad Estijos pirmininkavimo ES Tarybai metu Briuselyje vyksiančiame ES ir Rytų partnerystės viršūnių susitikime bus priimti svarbūs sprendimai dėl šios iniciatyvos ateities“, – teigė L. Linkevičius.

  S. Mikseras Estijos užsienio reikalų ministru paskirtas 2016 m. lapkričio 23 d., anksčiau jis yra buvęs gynybos ministru, daug kartų išrinktas į Estijos parlamentą.

  Naujienlaiškio prenumerata