Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA ESTIJOS RESPUBLIKOJE

Adresas: Uus tn. 15, Tallinn EE 0100, ESTONIA

plačiau »

Tel. +372 616 49 91
Faksas +372 641 20 13
El. paštas

L. Linkevičiui įteiktas apdovanojimas už Baltijos valstybių vienybės stiprinimą ir bendradarbiavimą

Sukurta 2017.11.10 / Atnaujinta 2017.11.13 17:25
  L. Linkevičiui įteiktas apdovanojimas už Baltijos valstybių vienybės stiprinimą ir bendradarbiavimą

  Lapkričio 10 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministrui Linui Linkevičiui įteiktas apdovanojimas už Baltijos valstybių vienybės stiprinimą ir bendradarbiavimą. Baltijos Asamblėjos medalis įteiktas Taline vykusiame bendrame Baltijos Asamblėjos ir Baltijos Ministrų tarybos posėdyje.

  Posėdžio metu ministras pristatė kitais metais Tarybai pirmininkausiančios Lietuvos prioritetus. „Sieksime skatinti Baltijos valstybių vyriausybių bendradarbiavimą regioninio saugumo, informacinio ir kibernetinio saugumo srityse. Mums taip pat labai svarbi regioninė energijos šaltinių rinka ir bendra Baltijos šalių pozicija dėl Europos Sąjungos 2021-2027 metų finansinės perspektyvos“, – sakė L. Linkevičius.

  Kalbėdamas apie regioninio saugumo  didinimą  ministras pabrėžė karinių sąjungininkų pajėgų judėjimo Baltijos regione procedūrų supaprastinimo ir efektyvesnio ES išorinių sienų valdymo svarbą. Pažymėjęs vieningos elektros ir dujų rinkos vystymo poreikį ministras priminė ir apie branduolinės saugos svarbą visam regionui.

  Baltijos valstybių parlamentiniam bendradarbiavimui skirtos Baltijos Asamblėjos ir vyriausybinio lygio bendradarbiavimo Baltijos Ministrų tarybos bendri posėdžiai vyksta kartą per metus. Jų metu paskelbiamas bendras abiejų institucijų pareiškimas, kuriame atspindimi pirmininkavimą perimsiančios valstybės prioritetai Baltijos šalių bendradarbiavimo srityje.

  Foto: Estijos Riigikogu.

  Naujienlaiškio prenumerata