Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

IV Lietuvos dienos Tartu

Sukurta 2019.03.08 / Atnaujinta 2019.03.08 15:49
   IV Lietuvos dienos Tartu
   IV Lietuvos dienos Tartu

   Lietuvos ambasada Estijoje kviečia š.m. kovo 9-16 d. į Tartu lietuvių organizuojamą IV Lietuvos dienų renginių ciklą. Renginiai skirti paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną.

   Kovo 9 d. 16 val. - Lietuviškos Užgavėnės. Bus įvairūs žaidimai vaikams ir jau ne vaikams, gražiausios kaukės rinkimai, armonika gros Ülo Saaremõts. Ragausime atsineštus blynus. Vieta: Tähtvere paplūdimys (šalia Tähtvere stadiono).

   Kovo 11 d. 16 val. - dailininkės ir iliustratorės Redos Tomingas parodos „Augalai, gyvūnai ir kiti žmonės“ atidarymas Tartu universiteto Kalbų ir kultūrų koledžo laiptų galerijoje (Lossi 3). Pirmąkart šie darbai buvo eksponuoti pernai Vilniuje Užupio galerijoje, o visai neseniai – ir Taline.

   Kovo 11 d. 18 val. - Filmo „Emilija iš Laisvės alėjos“ (rež. Donatas Ulvydas) peržiūra. Tai – 2017 m. išleista lietuvių istorinė drama. Filmo veiksmas susijęs su neramumais, vykusiais Kaune 1972 m. po Romo Kalantos susideginimo. Į juos atsitiktinai įsivelia pagrindinė filmo herojė Emilija, gavusi paskyrimą į Kauno dramos teatrą. Filmą pristatys ir trumpai apie 1972 m. įvykius Kaune papasakos Tartu universiteto lietuvių kalbos ir kultūros lektorė bei vertėja Tiina Kattel. Vieta: Jakobi 2, 130 aud.

   Kovo 13 d. 17 val.- Seminaras Lietuvos karo istorijos tema (anglų kalba). Pranešėjas: Vytauto Didžiojo karo muziejaus muziejininkas Deividas Bankus, pranešimo tema: „Lietuva ir Švedija 1600–1629 m. kare“. Seminare bus apžvelgiama ir Abiejų Tautų respublikos istorija. Vieta: Jakobi 2, 112 aud.

   Kovo 16 d. 12 val. - Margučių dažymo dirbtuvės. Apie tradicinius lietuviškus ornamentus papasakos ir dirbtuves ves Birutė Petrauskaitė. Norintys galės įsigyti kiaušinių dažų. Atsineškite baltų virtų kiaušinių, jei turit – vaškinių kreidelių ir vaško. Kaina – 3 eur (tik grynais). Vieta: Loodusmaja, Lille 10.

   Naujienlaiškio prenumerata