Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Fotomenininko Alvydo Šalkausko personalinė fotografijų paroda

Sukurta 2019.09.23 / Atnaujinta 2019.09.23 13:27
   Fotomenininko Alvydo Šalkausko personalinė fotografijų paroda
   Fotomenininko Alvydo Šalkausko personalinė fotografijų paroda
   Fotomenininko Alvydo Šalkausko personalinė fotografijų paroda
   Fotomenininko Alvydo Šalkausko personalinė fotografijų paroda
   Fotomenininko Alvydo Šalkausko personalinė fotografijų paroda

   Šių metų rugsėjo mėnesio 20 dieną 17:00 val., Lietuvos Respublikos ambasadoje Estijos Respublikoje (Uus 15) įvyko šiauliečio fotomenininko Alvydo Šalkausko personalinės fotografijų parodos „Nykstantys ir atgimstantys dvarai“ atidarymas. Parodą pristato VšĮ „Gabrielės meno galerija‘‘.

   Paroda „Nykstantys ir atgimstantys dvarai“ jau buvo pristatyta Klaipėdoje architektų sąjungos galerijos patalpose, Kelmės kultūros centro J. Liaudansko galerijoje, Biržų krašto muziejuje „Sėla“, Biržų pilyje, Kaune Perkūno name-muziejuje, Joniškio Baltojoje sinagogoje.

   Ambasadoje Taline dalyvaujant vietinei bendruomenei parodą atidarė ambasadorius Giedrius Apuokas ir autorius Alvydas Šalkauskas.

   Fotomenininkas Alvydas Šalkauskas gimė 1958 metais, Molėtų mieste. Šiuo metu gyvena ir kuria Šiauliuose. 1985 metais jis baigė Šiaulių Kazio Preikšo pedagoginio instituto dailės fakultetą (dabar Šiaulių universitetas, Socialinių mokslų fakultetą). Nuo studijų baigimo iki 1993 metų fotografo Alvydo Šalkausko darbai buvo susiję su Šiaulių universitetu. Nuo 1993 metų A. Šalkauskas užsiima individualia veikla. Nuo 2004 metų fotomenininkas dirba Dalės mokykloje, nuo 2013 metų jis yra Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys. Tais pačiais metais suteiktas Meno Kūrėjo statusas.  Taip pat bendradarbiauja su VšĮ „Gabrielės meno galerija“. Fotomenininkas Alvydas Šalkauskas yra surengęs apie 15-a personalinių parodų, yra dalyvavęs 36-iose grupinėse parodose, pleneruose ir meno renginiuose su profesionaliais menininkais.

   Fotografija autorius domisi nuo pat vaikystės. Dvarų projektą kuria nuo 2010 metų. Kai kūrė dvarų projektą fotomenininkas yra apvažiavęs 50 Lietuvos dvarų. Menininko fotografijos atlieka ne tik dokumentinę, tačiau jo fotografijos atstovauja ir architektūrinės fotografijos sričiai, kuriai svarbi ne tik estetika, bet ir kontekstas, bendra fotografijų visuma. Parodoje eksponuojamuose fotografijose yra pateikiami ne tik dvarų fasadai, bet ir dvaro visuma, gamtos aplinka, interjero fragmentai, bet ir dvaro visuma, gamtos aplinka, interjero fragmentai, bei ekrano visumos pastatai, sena ir nauja santykis, kitų nepastebėtų nefiksuotų architektūros detalių grožis, autentika.

   Projektas skirtas Lietuvos Valstybingumo šimtmečiui paminėti. Projektas šiuo metu dar tęsiamas iki šiol. Paroda kviečia susipažinti su fotografijose įamžintų dvarų istorija. Atrasti ir pamatyti jų pokyčius, istoriją, netikėtas ir pamatytas menininko detales, priartinančias kiek pamirštą istoriją. Parodos rengėjai VšĮ „Gabrielės meno galerija“ ir Lietuvos Respublikos ambasada Estijos Respublikoje. Paroda veiks iki 2020 metų rugpjūčio 8 dienos.

   Informaciją spaudai  parengė menotyrininkė Gabrielė Kuizinaitė

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata