Keliaujantiems į Estiją

Sukurta 2014.08.18

Prieš keliaudami į Estiją, kaip ir bet kurią Europos Sąjungos valstybę, pasirūpinkite Europos sveikatos draudimo kortele. Ją išduoda Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos bei teritorinės ligonių kasos Lietuvoje. Išsamią informaciją apie sveikatos draudimą vykstant į Europos Sąjungos šalis rasite čia. Tačiau atminkite, kad Europos sveikatos draudimo kortelė nepadengia transportavimo išlaidų, jei dėl nelaimingo atsitikimo ar ligos užsienyje Jums tektų vykti namo ar būti parvežtam į Lietuvą tolesniam gydymui. Todėl prieš vykstant į užsienio šalį, kreipkitės į pasirinktą draudimo bendrovę ir papildomai apsidrauskite savo sveikatą ir gyvybę visam kelionės laikotarpiui.

Susipažinkite su Estijos sienos apsaugos tarnybos informacija apie vykimą per Estijos sieną.

Susipažinkite su Estijos mokesčių ir muitinės tarnybos informacija.

SVARBU:

Estijoje veikia vieningas pagalbos telefonas – 112. Juo skambinama, kai reikalinga greitoji medicinos pagalba, gaisro atveju, nelaimingų atsitikimų – avarijų kelyje atvejais ir kitais nelaimių atvejais, kai reikalingos policijos ir gelbėjimo tarnybos.

Informaciją apie šią tarnybą rasite čia. Jei esate įsitikinę, kad Jums reikalinga susisiekti tiktai su Estijos policija, skambinkite trumpuoju Estijos policijos telefonu – 110. Visada kreipkitės į policiją vagystės atveju, pametus ar dingus dokumentams. Jūsų pranešimas bus užregistruotas, Jums bus išduota pažyma apie įvykį bei nusikaltimo atveju pradėtas tyrimas.

Visą informaciją apie Estijos policiją rasite čia.

Norėdami rasti kontaktinę Estijoje veikiančių institucijų, įmonių, teikiamų paslaugų informaciją, pasinaudokite informaciniais internetiniais portalais. Juose informacija pateikta įvairiomis užsienio kalbomis:

  • 1182
  • Infoweb
  • Estijos interneto puslapių paieška
  • Informacijos Estijoje trumpasis telefono numeris – 1182 (juo informacija teikiama ir užsienio kalbomis)
  • Visų Estijos valstybės ir kitų institucijų, įstaigų bendras internetinis puslapis (jame rasite nuorodas į visų Estijos institucijų ir įstaigų internetinius puslapius)
  • Viską apie transportą, gyvenimą, turizmą, laisvalaikį Taline rasite Talino miesto savivaldybės interneto svetainėje (informacija pateikiama įvairiomis užsienio kalbomis, yra pateiktas Talino miesto žemėlapis)
  • Atsitikus nenumatytiems atvejams ir pritrūkus kelionėje pinigų ar vagystės atveju, artimieji Jums gali pinigų pervesti į Estiją pasinaudodami Western Union pinigų perlaidų sistema (Lietuvoje Western Union skyriai yra Lietuvos pašto skyriuose, Swedbank banko skyriuose. Estijoje Western Union skyriai yra Estijos pašto skyriuose. Daugiau informacijos apie Estijos pašto skyrius, kuriuose teikiamos Western Union paslaugos – trumpuoju Estijos informaciniu telefonu 1182 arba internete. Tačiau atminkite, kad atsiimant perlaidą Estijoje, reikės pateikti asmens tapatybės dokumentą - pasą, asmens tapatybės kortelę, asmens grįžimo pažymėjimą).

Informacija apie Estiją ir turizmą:

Naujienlaiškio prenumerata