Gyvenantiems Estijoje

Sukurta 2014.08.18 / Atnaujinta 2014.08.25 11:15

Jeigu Jūs išvykstate gyventi iš Lietuvos į užsienio valstybę ilgesniam nei šešių mėnesių laikotarpiui, privalote deklaruoti gyvenamosios vietos pakeitimą kreipdamiesi Lietuvoje į seniūniją pagal savo deklaruotą gyvenamąją vietą. Į Estiją atvykę gyventi Lietuvos piliečiai, kurie iš Lietuvos išvyko trumpesniam kaip šešių mėnesių laikotarpiui, tačiau liko užsienio valstybėje ilgiau negu šešis mėnesius, apie gyvenamosios vietos pakeitimą gali deklaruoti per Lietuvos ambasadą Estijoje. Išsamią informaciją rasite čia

DĖMESIO:

Gyventojai, kurie yra vieno iš Lietuvos komercinių bankų internetinės bankininkystės sistemos vartotojai, jau gali minėtas gyvenamosios vietos deklaracijas, išvykstant iš Lietuvos Respublikos ilgesniam nei šešių mėnesių laikotarpiui, pateikti naudodamiesi „Elektroninės valdžios vartų“ portalu.

Atvykę gyventi į Estiją Lietuvos kaip ir kitų Europos Sąjungos valstybių piliečiai, turi užsiregistruoti savo gyvenamąją vietą Estijoje artimiausioje kompetentingoje savivaldybės institucijoje pagal numatomą gyvenamąją vietą ir kreiptis dėl Estijos tapatybės kortelės išdavimo. Išsami informacija, kur kreiptis ir kokie reikalingi pateikti dokumentai, yra pateikta Estijos Policijos ir pasienio apsaugos valdybos tinklapyje

Oficialūs Estijoje išduoti dokumentai, juos pateikiant Lietuvoje, turi būti patvirtinti pažyma Apostille, daugiau informacijos rasite čia. Atkreipiame dėmesį, kad kai kuriems asmens civilinės būklės dokumentams šis reikalavimas netaikomas (apie tai teiraukitės ambasados konsuliniame skyriuje).

Estijoje asmens gimimas, santuoka, ištuoka, mirtis yra registruojama savivaldybių civilinės metrikacijos (ar juos atitinkančiuose priklausomai nuo savivaldybės) skyriuose. Estijos vidaus reikalų ministerijos interneto svetainėje yra pateikiama informacija apie Estijos savivaldybes pagal teritoriją ir jų kontaktinė informacija, kur kreiptis.

Talino savivaldybės interneto svetainėje pateikiama informacija apie gimimo, santuokos, ištuokos, mirties registravimo tvarką, reikalingus pateikti dokumentus Talino savivaldybės civilinės metrikacijos skyriuje.

Apie socialines garantijas ir darbą Estijoje informacija pateikiama Estijos socialinių reikalų ministerijos interneto svetainėje.

Apie Estijos vairuotojo pažymėjimų išdavimą ir transporto priemonių registravimą Estijoje informacija pateikiama Estijos valstybinio motorinių transporto priemonių registracijos centro interneto svetainėje.

Informaciją apie Estijos valstybę, jos institucijas, valstybės įstaigas bei nuorodos į jų tinklapius galite rasti oficialiame Estijos valstybės interneto puslapyje.

Naujienlaiškio prenumerata