Civilinė metrikacija

Sukurta 2014.07.31 / Atnaujinta 2014.08.18 10:10

Vaiko gimimo įtraukimas į apskaitą

Užsienyje gimusio Lietuvos Respublikos piliečio vaiko gimimas turi būti apskaitytas ir Lietuvoje. Tai galite padaryti Lietuvos ambasadai pateikdami šiuos dokumentus:

  • vieno iš tėvų užpildytas nustatytos formos prašymas apskaityti užsienyje gimusio vaiko gimimą;
  • užsienio valstybės išduotas gimimo liudijimas. Šį dokumentą Estijoje atitinka vietinės civilinės metrikacijos skyriaus  išduodamas gimimo liudijimas, kuris ambasadai turi būti pateikiamas oficialiai išverstas į lietuvių kalbą. Civilinės metrikacijos skyriuje galite prašyti ir gimimo liudijimo pagal 1976 m. konvenciją, tuomet vertimas į lietuvių kalbą nereikalingas.
  • tėvų asmens tapatybės dokumentai (pasai arba asmens tapatybės kortelės);
  • 20 EUR konsulinis mokestis už gimimo liudijimo išdavimą.

Užsienyje sudarytos santuokos apskaitymas

Lietuvos Respublikos piliečio užsienio valstybių institucijose įregistruota santuoka turi būti įtraukta į apskaitą ir Lietuvoje.

Dokumentai, pateikiami Estijoje įregistruotai santuokai įtraukti į apskaitą Lietuvoje:

  • nustatytos formos prašymas;
  • Estijoje išduotas santuokos liudijimas, kuris ambasadai turi būti pateikiamas oficialiai išverstas į lietuvių kalbą. Civilinės metrikacijos skyriuje galite prašyti ir santuokos liudijimo pagal 1976 m. konvenciją, tuomet vertimas į lietuvių kalbą nereikalingas.
  • sutuoktinių asmens tapatybės dokumentai (pasai ar asmens tapatybės kortelės);
  • 20 EUR už santuokos liudijimo išdavimą.

SVARBU:

Atkreipiame dėmesį, kad gali būti pareikalautas ištuokos liudijimas, jei sutuoktinis anksčiau buvo sudaręs santuoką, arba buvusio sutuoktinio mirties liudijimas, jeigu sutuoktinis yra našlys, kai šie duomenys nėra įtraukti į Lietuvos gyventojų registro duomenų bazę.

Ištuokos, mirties registravimas

Dėl informacijos apie Lietuvos Respublikos piliečio užsienio valstybėje registruotos ištuokos ar mirties apskaitymą  Lietuvoje prašome kreiptis į ambasados konsulinį skyrių.

Naujienlaiškio prenumerata