Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Vilniuje vyko Lietuvos ir Izraelio politinės konsultacijos

Sukurta 2017.06.20 / Atnaujinta 2017.06.20 09:58
   Vilniuje vyko Lietuvos ir Izraelio politinės konsultacijos
   Vilniuje vyko Lietuvos ir Izraelio politinės konsultacijos
   Vilniuje vyko Lietuvos ir Izraelio politinės konsultacijos

   Vilniuje birželio 19 dieną įvyko kasmetinės Lietuvos ir Izraelio užsienio reikalų ministerijų (URM) politinės konsultacijos, kuriose apžvelgtos dvišalio bendradarbiavimo aktualijos ir tarptautiniai klausimai.

   Lietuvos delegacijai vadovavo Užsienio reikalų ministerijos Lotynų Amerikos, Afrikos, Azijos ir Okeanijos departamento direktorius Eduardas Borisovas, Izraelio delegacijai – Izraelio užsienio reikalų ministerijos Europos departamento generalinio direktoriaus pavaduotoja Rodica Radian-Gordon.

   Politinių konsultacijų metu Lietuvos ir Izraelio atstovai pasidžiaugė itin gerais dvišaliais santykiais,  stiprėjančiais ekonominiais ryšiais – 2016 m. padidėjusiu eksportu į Izraelį, abipusiškai naudingu bendradarbiavimu tarptautinėse organizacijose. Abiejų šalių atstovai sutarė, kad pastaraisiais metais suaktyvėję ryšiai gynybos, vidaus reikalų, kultūros, mokslo ir kitose srityse atvėrė kelią santykiams gilinti ir Tarpvyriausybinei komisijai steigti.

   Politinių konsultacijų metu Lietuvos ir Izraelio delegacijų atstovai pasikeitė nuomonėmis aktualiausiais tarptautinės politikos klausimais: aptarė Artimųjų Rytų taikos procesą, situaciją Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos regione, padėtį ES Rytų kaimynystėje, aktualius Europos Sąjungos darbotvarkės klausimus.

   2017 metais Lietuva ir Izraelis švenčia diplomatinių santykių 25-metį: abiejose šalyse gausu kultūrinių renginių, įvairių iniciatyvų, išleistas bendras abiejų Prezidentų pareiškimas, tai progai skirtas pašto ženklas ir abiejų tautų draugystę žymintis proginis medalis. 2017 m. rugsėjį Lietuvoje planuojamas Kneseto Pirmininko Yuli Edelsteino vizitas.

   Izraelio delegacijos vadovė taip pat susitiko su Lietuvos užsienio reikalų viceministru Neriu Germanu ir Respublikos Prezidentės vyriausiuoju patarėju užsienio politikos klausimais Nerijumi Aleksiejūnu.

   Daugiau nuotraukų rasite čia.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   DSC_8556.jpg

   Vasario 14 dieną Tel Avivo Meno muziejuje buvo  iškilmingai paminėtos Lietuvos valstybės atkūrimo 100-osios metinės.

   Atstovybių naujienos »

   Užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus iniciatyva gruodžio 11 dieną Briuselyje įvyko neformalus ES užsienio reikalų ministrų susitikimas su Izraelio ministru pirmininku Benjamin Netanjahu. Tai pirmas Izraelio Premjero susitikimas su ES institucijų vadovais ir valstybių narių ministrais po 22 metų pertraukos.

   Reaguodama į JAV sprendimą, pripažįstantį Jeruzalę Izraelio Valstybės sostine ir  ketinimus perkelti JAV ambasadą į Jeruzalę, Lietuva išlaiko savo poziciją, kad dviejų valstybių susitarimas yra vienintelis būdas pasiekti ilgalaikę taiką tarp izraeliečių ir palestiniečių.

   Dėl saugumo incidentų, smurtinių  ir teroro išpuolių, riaušių su Izraelio saugumo pajėgomis, saugumo padėtis Jeruzalės senamiestyje ir Rytų Jeruzalėje išlieka nestabili.

   0902 Ministras Liberman.jpg

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius šeštadienį, rugsėjo 2 dieną, susitiko su Izraelio gynybos ministru Avigdoru Libermanu. Susitikimas vyko Lietuvos ir Izraelio krepšinio rinktinių varžybų metu, kurias stebėjo abu ministrai.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius rugsėjo 2-5 dienomis vyksta oficialaus vizito į Izraelio Valstybę ministro pirmininko Benjamino Netanyahu, šiuo metu taip pat einančio Izraelio Valstybės užsienio reikalų ministro pareigas, kvietimu.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »

   Naujienlaiškio prenumerata