Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Viceministras D. Skusevičius: žmogaus teisės yra integrali Lietuvos užsienio politikos darbotvarkės dalis

Sukurta 2017.05.12 / Atnaujinta 2017.05.12 20:15
   Viceministras D. Skusevičius: žmogaus teisės yra integrali Lietuvos užsienio politikos darbotvarkės dalis
   Viceministras D. Skusevičius: žmogaus teisės yra integrali Lietuvos užsienio politikos darbotvarkės dalis

   Užsienio reikalų ministerija ir užsienio šalių diplomatinės atstovybės prisidėjo rengiant Vilniaus rotušėje gegužės 12 dieną vykusį Tarptautinės dienos prieš homofobiją, bifobiją ir transfobiją (IDAHOT) paminėjimą, kurį organizavo Lietuvos nacionalinė LGBTI teisių organizacija LGL.

   Renginio atidaryme kalbėjęs užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius pabrėžė, kad pagrindinių laisvių ir žmogaus teisių užtikrinimas yra skaidresnės ir tvaresnės demokratijos garantas.

   „Žmogaus teisių gynimas išlieka svarbiu prioritetu Lietuvos užsienio politikoje. Užsienio reikalų ministerija nuosekliai prisideda prie tarptautinės bendruomenės pastangų siekiant išgyvendinti netolerancijos ir diskriminacijos reliktus, nes tik užtikrinant lygias galimybes, visapusišką toleranciją ir nediskriminacijos principus, galima sukurti laisvą, atvirą ir demokratinę visuomenę“, – sakė D. Skusevičius.

   Viceministras taip pat informavo, jog tarptautinės IDAHOT dienos išvakarėse Lietuva prisijungė prie tarptautinės Lygių teisių koalicijos, kuri didelį dėmesį skiria kovai su prievarta ir diskriminacija prieš LGBTI bendruomenę.

   „Prisijungimas prie tarptautinės Lygių teisių koalicijos yra Lietuvos valstybės pasiryžimas gerbti žmogaus teisių nedalomumą bei užtikrinti pagrindines teises ir laisves, kurios priklauso visiems be išimties“, – pabrėžė D. Skusevičius.

   Lietuvai kandidatuojant į Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybą 2022–2024 m. kadencijai, siekiama aktyviau įgyvendinti tarptautinius įsipareigojimus žmogaus teisių srityje ir prisidėti prie tarptautinių žmogaus teisių standartų stiprinimo.

   IDAHOT – Tarptautinė diena prieš homofobiją, bifobiją ir transfobiją nuo 2004 m. kasmet yra minima gegužės 17 d. ir dabar yra švenčiama daugiau nei 130 pasaulio šalių. Šią dieną oficialiai mini ir Europos Parlamentas. Ši diena kartu yra skirta paminėti Pasaulio sveikatos organizacijos sprendimą 1990-aisiais išbraukti homoseksualumą iš Tarptautinės ligų kvalifikacijos sąrašo.

   .

    

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   skai.jpg

   Vasario 27 dieną Užsienio reikalų ministerijos politikos direktorė, ambasadorė Asta Skaisgirytė Ženevoje vykstančios Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybos 40-osios sesijos aukšto lygio segmente patvirtino Lietuvos įsipareigojimus žmogaus teisėms ir išreiškė tvirtą paramą JT Vyriausiajai žmogaus teisių komisarei.

   Daugiašaliai santykiai » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
   Foto_MM ataskaitos pristatymas.jpg

   Gruodžio 20 dieną Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Nuolatinės Tarybos posėdyje pristatyta Maskvos mechanizmo ataskaita dėl labai rimtų žmogaus teisių pažeidimų ir nebaudžiamumo Rusijos Federacijos Čečėnijos Respublikoje.

   Daugiašaliai santykiai »
   IMG-20181210-WA0003.jpg

   Minint Tarptautinę žmogaus teisių dieną, gruodžio 10-ąją, Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje pirmą kartą organizuotas Nacionalinis žmogaus teisių forumas.

   Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
   1_MG_4335.jpg

   Lapkričio 30 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius garbės ženklu „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“ apdovanojo nevyriausybinės žmogaus teisių gynimo organizacijos „Freedom House“ Lietuvos skyriaus vadovą Vytį Jurkonį.

   Ministerijos naujienos »
   Moterų konferencija.jpg

   Lapkričio 28 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo konferencijoje „Moterys, taika ir saugumas“, kurios tikslas – sustiprinti Lietuvos institucijų ir visuomeninių moterų organizacijų gebėjimus įgyvendinti globalią darbotvarkę ir pasiruošti antrojo nacionalinio veiksmų plano rengimui.

   Ministerijos naujienos »
   IMG_7099.JPG

   Spalio 8-9 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvauja Tarptautinės frankofonijos organizacijos viršūnių susitikimo ministrų konferencijoje. Pasisakydamas konferencijos metu L. Linkevičius akcentavo Frankofonijos organizacijos vaidmenį ne tik populiarinant prancūzų kalbą ir kultūrą, bet ir remiant universalias vertybes – pagarbą žmogaus teisėms, kovą su diskriminacija ir lyčių lygybę. Ministras taip pat pažymėjo Lietuvos įsitraukimą į JT taikos palaikymo misiją Malyje bei siekį skatinti moterų įgalinimą ir dalyvavimą visuose politiniuose procesuose.

   Daugiašaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata