Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Užsienio reikalų ministras atsisveikino su kadenciją baigiančiu apaštaliniu nuncijumi

Sukurta 2019.03.22 / Atnaujinta 2019.03.22 13:37
  Užsienio reikalų ministras atsisveikino su kadenciją baigiančiu apaštaliniu nuncijumi

  Kovo 22 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Vilniuje susitiko su kadenciją baigiančiu Šventojo Sosto apaštaliniu nuncijumi Lietuvoje, diplomatinio korpuso dekanu Pedro Lopezu Quintana.

  Ministras padėkojo nuncijui už aktyvų darbą Lietuvoje ir asmeninį indėlį rengiant Popiežiaus Pranciškaus vizitą į Lietuvą.  „Popiežiaus Pranciškaus apaštalinė kelionė į Lietuvą, jo malda, nuoširdūs žodžiai, bendravimas su paprastais žmonėmis bei jaunimu ilgam išliks Lietuvos gyventojų atmintyje“,-pabrėžė ministras L. Linkevičius.

  Susitikimo metu ministras taip pat padėkojo už  Šventojo Sosto principinę poziciją niekada nepripažinti sovietų įvykdytos Lietuvos okupacijos ir nenutraukti diplomatinių santykių su Lietuva. Nepriklausomybę atkūrusi Lietuva ir toliau palaikė glaudžius ryšius su Šventuoju Sostu tiek dvišaliu lygiu, tiek spręsdama aktualius tarptautinės politikos klausimus. Šventasis sostas aktyviai veikia tarptautinės taikos išsaugojimo reikaluose, remia Europos vienybę, ragina kovoti su klimato kaita, migracijos padariniais.

  Prezidentė Dalia Grybauskaitė šiais metais Valstybės atkūrimo dienos proga apaštališkąjį nuncijų arkivyskupą Pedro Lopezą Quintaną už Lietuvos ir Šventojo Sosto santykių plėtojimą apdovanojo ordino „Už nuopelnus Lietuvai “ Didžiuoju kryžiumi.

  Arkivyskupas Pedro Lopezas Quintana apaštaliniu nuncijumi Lietuvoje buvo paskirtas 2014 metais.  Jis buvo penktasis Šventojo Sosto atstovas Nepriklausomybę atkūrusioje Lietuvoje. Apaštalinis nuncijus Šventajam Sostui taip pat atstovauja Estijoje ir Latvijoje.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  20191006 kolegijoje P.Zapolskas S.Tamkevicius A.J.Bačkis.jpg

  Spalio 5 dieną Lietuvos ambasadorius Petras Zapolskas Vatikano Šv. Petro bazilikoje dalyvavo konsistorijoje ir apeigose, kurių metu popiežius Pranciškus Kauno arkivyskupui emeritui Sigitui Tamkevičiui ir dar dvylikai ganytojų įteikė kardinoliškas insignijas.

  Atstovybių naujienos »
  DSC_7570.jpg

  Rugsėjo 17 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su naujuoju Šventojo Sosto apaštaliniu nuncijumi Lietuvai arkivyskupu Petaru Rajičiumi.

  Dvišaliai santykiai »