Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Užsienio reikalų ministerijoje – jazidų gyvenimą pabėgėlių stovykloje vaizduojanti fotografijų paroda

Sukurta 2017.10.09 / Atnaujinta 2017.10.09 15:08
  Užsienio reikalų ministerijoje – jazidų gyvenimą pabėgėlių stovykloje vaizduojanti fotografijų paroda

  Spalio 12 dieną, 13 valandą Užsienio reikalų ministerijoje atidaroma fotografijų paroda „Akimirkos iš jazidų gyvenimo Khanke stovykloje (Kurdistanas, Irakas)“. Parodos autorė – irakietė Zina Salim Hassan, šiuo metu besimokanti LCC tarptautiniame universitete Klaipėdoje. Autorė yra kilusi iš Sindžaro miesto Irake. Savo noru ji dvejus metus praleido stovykloje kartu su kitais jazidų tikėjimą išpažįstančiais kurdais, kurie slepiasi nuo „Islamo valstybės“ persekiojimo už religinius įsitikinimus.

  Savo nuotraukose jaunoji fotografė pasakoja ne tik apie gyvenimą Khanke stovykloje, bet ir apie „Islamo valstybės“ vykdomus žmonių grobimus, apie vaikus, kurie negali lankyti mokyklos, nes dėl nepritekliaus yra priversti dirbti.

  Zinai ir dar kelioms merginoms buvo pasiūlyta dalyvauti Italijos užsienio reikalų ministerijos remiamame UNICEF projekte ir stovykloje vykstančius įvykius fiksuoti nuotraukose. 2017 metų vasarį Z. Salim Hassan paroda buvo eksponuojama Romoje, Nacionaliniame MAXXI muziejuje.

  „Akimirkos iš jazidų gyvenimo Khanke stovykloje (Kurdistanas, Irakas)“ fotografijų paroda bus eksponuojama Vilniuje, Lietuvos užsienio reikalų ministerijoje (J. Tumo-Vaižganto g. 2, II aukštas, Gedimino salės galerija). Parodą organizuoja LCC tarptautinis universitetas kartu su Užsienio reikalų ministerija.

  Šiuo metu Klaipėdoje įsikūrusiame LCC tarptautiniame universitete mokosi dvidešimt studentų iš Sirijos, Irako bei Afganistano, kurie yra nukentėję nuo gimtojoje šalyje vykstančio karo. Parodos autorė į Lietuvą atvyko 2017 metų sausį.

  Naujienlaiškio prenumerata