Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

UNESCO „draugų grupėje“ aptartos žurnalistų saugumo nacionalinės iniciatyvos ir iššūkiai

Sukurta 2017.12.13 / Atnaujinta 2017.12.13 11:42
   UNESCO „draugų grupėje“ aptartos žurnalistų saugumo nacionalinės iniciatyvos ir iššūkiai
   UNESCO „draugų grupėje“ aptartos žurnalistų saugumo nacionalinės iniciatyvos ir iššūkiai

   Gruodžio 12 dieną UNESCO būstinėje Paryžiuje surengta diskusija, kurios metu buvo aptartos nacionalines iniciatyvos žurnalistų saugumo srityje. Diskusijoje dalyvavo  Lietuvos ambasadorė Irena Vaišvilaitė ir Užsienio reikalų ministerijos Jungtinių Tautų, tarptautinių organizacijų ir žmogaus teisių departamento Žmogaus teisių skyriaus vedėjas Donatas Butkus.

   Renginį atidarė naujai išrinkta UNESCO Generalinė direktorė Audrey Azoulay. Renginyje dalyvavę valstybių narių ir nevyriausybinio sektoriaus atstovai kalbėjo apie kylančius iššūkius siekiant įgyvendinti JT veiksmų planą žurnalistų saugumo srityje, taip pat nebaudžiamumo problemą. Diskusijoje pasisakė Kolumbijos, Afganistano, Serbijos, Švedijos, Austrijos, Lietuvos, Kanados, Paragvajaus, taip pat Afrikos žurnalistų federacijos ir Tarptautinės žiniasklaidos paramos (angl. International Media Support) atstovai.

   Dauguma diskusijos dalyvių pastebėjo, kad pastaraisiais metais kyla išpuolių prieš žurnalistus ir ypatingai žurnalistes moteris skaičius virtualioje erdvėje. Pabrėžta būtinybė stiprinti prisiimtų tarptautinių įsipareigojimų stebėjimą žodžio laisvės ir žurnalistų saugumo srityse bei kovoti su nebaudžiamumu.

   Lietuvos atstovai pristatė šalies tarptautinį įdirbį stiprinant žurnalistų saugumo standartus JT ir ESBO formatuose, įgyvendinamus  mokymus  Lietuvos žurnalistams, dirbantiems konfliktų zonose, taip pat informavo apie naujas iniciatyvas stiprinti žurnalistų saugumą Lietuvoje remiantis UNESCO veiksmų planu, ESBO gairėmis ir kitų šalių patirtimi.

   Ši diskusija – paskutinis šiais metais UNESCO „draugų grupės“ žurnalistų saugumo srityje, kuriai priklauso ir Lietuva, suorganizuotas renginys.  Šiais metais vyko keturi  ambasadorių lygio susitikimai, „draugų grupė“ aktyviai bendradarbiavo rengiant žurnalistų saugumo rezoliucijas, priimtas per rudenį vykusias  UNESCO Vykdomosios Tarybos ir Generalinės konferencijos sesijas.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   003 atidarymas.jpg

   Vasario 13-15 dienomis Kijeve vyko mokomasis seminaras, skirtas žmogaus teisių ir teisės viršenybės įtvirtinimo, žodžio laisvės bei žurnalistų saugumo klausimams. Mokymuose dalyvavo apie trisdešimt Kijevo ir kitų Ukrainos regionų policijos pareigūnų ir darbuotojų, kurie klausėsi profesionalių ekspertų iš Kanados, Jungtinių Tautų Švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO), Ukrainos, taip pat Europos Sąjungos patariamosios misijos Ukrainoje atstovų pranešimų.

   Dvišaliai santykiai »
   vaisvilaite1010.jpg

   Spalio 9 dieną Lietuvos atstovė UNESCO Vykdomojoje taryboje ambasadorė Irena Vaišvilaitė dalyvavo plenariniame posėdyje, per kurį pabrėžė organizacijos reikšmę siekiant tvarios ateities.

   Atstovybių naujienos »
   IPDC 2017 (2).jpg

   Rugsėjo 28 dieną UNESCO būstinėje Paryžiuje Tarptautinės visuotinės prieigos prie informacijos dienai pažymėti vyko Tarptautinės komunikacijos vystymo programos (angl. International Programme for the Development of Communication, IPDC) konferencija „IPDC talks“, kurią parėmė Lietuvos, Nyderlandų ir Suomijos vyriausybės.

   Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »

   Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas rugsėjo 28 dieną susitiko su Kinijos kandidatu į Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) generalinio direktoriaus postą, šiuo metu UNESCO patarėjo švietimo klausimais pareigas einančiu Tsian Tangu, kuris atvyko į Lietuvą pristatyti savo kandidatūros. 

   Daugiašaliai santykiai »
   Vaisvilaite skiriamieji.jpg

   Rugpjūčio 4 dieną Lietuvos Respublikos nuolatinė atstovė, ambasadorė prie Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) Irena Vaišvilaitė, įteikė skiriamuosius raštus organizacijos Generalinei direktorei Irinai Bokovai.

   Atstovybių naujienos »
   35547231162_f4ed6408a5_k.jpg

   Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas liepos 4 dieną susitiko su Audrey Azoulay, Prancūzijos kandidate į Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) generalinio direktoriaus postą, rinkiminės kampanijos vizito atvykusia į Lietuvą.

   Daugiašaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata