Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Naujuoju Kolumbijos garbės konsulu Lietuvoje tapo menininkas Jurgis Didžiulis

Sukurta 2017.11.28 / Atnaujinta 2017.11.28 17:31
   Naujuoju Kolumbijos garbės konsulu Lietuvoje tapo menininkas Jurgis Didžiulis
   Naujuoju Kolumbijos garbės konsulu Lietuvoje tapo menininkas Jurgis Didžiulis
   Naujuoju Kolumbijos garbės konsulu Lietuvoje tapo menininkas Jurgis Didžiulis
   Naujuoju Kolumbijos garbės konsulu Lietuvoje tapo menininkas Jurgis Didžiulis

   Užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius lapkričio 28 dieną Vilniuje prodiuseriui, dainų kūrėjui, atlikėjui ir visuomenės veikėjui Jurgiui Didžiuliui įteikė egzekvatūrą – leidimą vykdyti Kolumbijos garbės konsulo Lietuvoje pareigas. Šią egzekvatūrą, atsižvelgdamas į Kolumbijos Prezidento ir diplomatijos vadovės sprendimą, pasirašė ministras L. Linkevičius.

   D.Skusevičius pasidžiaugė intensyvėjančiais Lietuvos ir Kolumbijos santykiais – daugėjančiais vizitais, intensyvėjančiais verslo ryšiais, spalį Vilniuje vykusiu Kolumbijos aktualijas  pristatančiu renginiu.

   „Greta verslo ir politinių santykių, labai svarbu puoselėti žmonių tarpusavio ryšius, todėl siekiame, kad lietuviai ir kolumbiečiai geriau pažintų vieni kitus“, – pažymėjo viceministras. Susitikime paminėta, kad Lietuva stengiasi išlaikyti artimą ryšį su Kolumbijos lietuvių bendruomene, toje šalyje susikūrusia pokario metais. Atkreiptas dėmesys į tai, kad gausėja kolumbiečių bendruomenė Lietuvoje.

   J. Didžiulis pabrėžė esąs ir kolumbietis, ir lietuvis su dviem – Kolumbijos ir Lietuvos – piliečio  pasais. „Gerai suvokdamas abi kultūras, lengviau įžvelgiu galimybes bendradarbiauti ir abi tautas priartinti vieną prie kitos. Ir iki šiol buvau šioks toks neformalus Kolumbijos kultūros atašė – rengdavome kolumbietiškus gatvės renginius, sukūrėme „Patinka“ dainą kolumbietišku ritmu, o dabar visa tai galėsiu daryti oficialiai kartu su visa kolumbiečių bendruomene Lietuvoje”, – pažymėjo J.Didžiulis, kuris taip pat sumanė ir įgyvendina Lietuvos vienybę puoselėjantį „ToBeLT“ projektą.

   Garbės konsulas yra užsienio valstybės paskirtas asmuo, kuris be finansinio atlygio siekia stiprinti dvišalius diplomatinius, ekonomikos ir kultūros santykius, teikia konsulines paslaugas. Šiuo metu užsienio šalims Lietuvoje atstovauja 49 garbės konsulai, o Lietuvai užsienio šalyse – 212 garbės konsulų.

   2005-2011 metais Kolumbijos garbės konsule Lietuvoje buvo Dalia Mieželis. 2016 metais Lietuvos garbės konsulu Kolumbijoje paskirtas Enrique Durana Concha.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   d1_dsc_2226.jpg

   Liepos 1-3 dienomis Lietuvos užsienio reikalų ministerijos iniciatyva įvyko Lietuvos garbės konsulų suvažiavimas, kurio metu garbės konsulai iš viso pasaulio susitiko su šalies vadovais, arčiau  susipažino su aktualiais Lietuvos politikos ir ekonomikos klausimais.

   Ministerijos naujienos »
   vcmn germanas.jpg

   Vasario 5-8 dienomis vykstančio darbo vizito metu, viceministras Neris Germanas, lydimas Tuniso Respublikai akrediruoto ambasadoriaus Daliaus Čekuolio, inauguravo du garbės konsulatus – Tunise ir Suse. Garbės konsulu Tuniso mieste skiriamas iš šalies turizmo pradininkų šeimos kilęs, kelioms įmonėms vadovaujantis Khaledas Fouratis, o Suso mieste – finansinių paslaugų grupės „Swicorp“ direktorius Šiaurės Afrikai Majdis Chaabounis. Ceremonijos metu Ambasadorius D. Čekuolis garbės konsulams perdavė egzekvatūras – leidimus vykdyti Lietuvos garbės konsulų Tunise pareigas.

   Dvišaliai santykiai »
   GK 2017 Madridas 2.jpg

   Madride susirinkę Baltijos šalių garbės konsulai dalinasi savo darbo patirtimi, informuoja apie  jau įgyvendintus projektus bei planuojamas veiklas ir renginius 2018 metams, kai visos Baltijos šalys minės 100-mečio sukaktis. Sveikinimo kalboje LR ambasadorė Ispanijoje Skaistė Aniulienė  akcentavo garbės konsulų vaidmenį didinant Baltijos šalių žinomumą Ispanijoje bei padėkojo už aktyvų ir įvairiapusį  bendradarbiavimą.

   Atstovybių naujienos »
   tomas razmus-0948.JPG

   Lapkričio 20 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Garbės konsulų  asociacijos Lietuvoje nariais bei jos prezidentu Linu Aldoniu. Susitikimo metu garbės konsulai pristatė savo veiklą, išreiškė pageidavimą dar glaudžiau bendradarbiauti su ministerija. 

   Naujienlaiškio prenumerata