Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

NATO būstinėje – Aljanso plėtros metinėms skirta paroda

Sukurta 2019.03.29 / Atnaujinta 2019.03.29 21:45
   NATO būstinėje – Aljanso plėtros metinėms skirta paroda
   NATO būstinėje – Aljanso plėtros metinėms skirta paroda

   Kovo 28 dieną NATO būstinėje Briuselyje atidaryta paroda, skirta paminėti Aljanso plėtrą po Šaltojo karo pabaigos.

   Renginys surengtas dvylikai šalių (Čekija, Vengrija, Lenkija, Bulgarija, Estija, Latvija, Lietuva, Rumunija, Slovakija, Slovėnija, Albanija, Kroatija) šiais metais švenčiant prisijungimo prie NATO 20-ąsias, 15-ąsias ir 10-ąsias metines. Parodą atidarė ir sąjungininkes pasveikino NATO generalinio sekretoriaus pavaduotoja Rose Gottemoeller.

   Parodoje demonstruojamos iš NATO archyvų gautos šių istorinių dokumentų reprodukcijos: kvietimai prisijungti prie Partnerystės taikos labui programos ir pasirašyti bendradarbiavimo dokumentai, 1995 metais parengta NATO plėtros studija, narystės veiksmų planas, 2014 metais NATO užsienio reikalų ministrų pareiškimas apie Aljanso plėtrą. Taip pat galima pamatyti nuotraukas ir video medžiagą, kurioje užfiksuoti svarbiausi istoriniai momentai, susiję su dvylikos šalių stojimu į prie NATO.

   Lietuva kartu su Bulgarija, Estija, Latvija, Rumunija, Slovakija ir Slovėnija prisijungė prie NATO 2004 metų kovo 29 dieną.

    

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Balandžio 28 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Valstybės sekretoriaus pavaduotoju Stephenu Biegunu telefonu aptarė saugumo iššūkius, keliamus tiek konvencinių, tiek naujųjų grėsmių, kaip pasaulinė COVID-19 krizė.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » NATO ir tarptautinis saugumas » Naujienos »
   49393758487_042b18131e_k.jpg

   Balandžio 2 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo NATO užsienio reikalų ministrų susitikime, kuris pirmą kartą Aljanso istorijoje vyko per saugaus ryšio vaizdo konferenciją. Susitikimas buvo skirtas aptarti Aljanso atsaką į koronaviruso pandemiją, situaciją Irake, Afganistane, NATO vaidmenį Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos regione. Ministrai taip pat apsikeitė nuomonėmis apie Rusiją, ginklų kontrolę, santykius su partneriais.

   Balandžio 2 dieną vyks NATO užsienio reikalų ministrų susitikimas per saugaus ryšio vaizdo konferenciją.

   Daugiašaliai santykiai »

   Kovo 10-11 dienomis Lietuvoje lankysis „Bukarešto devintuko“ formato užsienio reikalų ministrai iš Čekijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Rumunijos, Slovakijos, Vengrijos ir Bulgarijos. Renginyje Vilniuje specialaus svečio teisėmis taip pat dalyvaus JAV valstybės sekretoriaus padėjėjas ir NATO generalinio sekretoriaus padėjėjas gynybos politikai ir planavimui.

   Daugiašaliai santykiai »
   92713_b8d6446d13db9ffda3e227fb191f1ed7.jpg

   Sausio 28 dieną Rygoje vyko seminaras „Branduolinė energetika ir dabartinė saugumo aplinka hibridinių grėsmių eroje“. Pagrindinis seminaro tikslas buvo supažindinti Latvijos auditoriją su studija apie branduolinės energetikos objektų keliamas grėsmes hibridinių grėsmių kontekste.

   NATO ir tarptautinis saugumas »
   333.jpg

   Gruodžio 30 dieną Lietuvos ambasadorė Kroatijoje Jūratė Raguckienė dalyvavo Knino mieste vykusiose Kroatijos antrojo kontingento karių, kurie prisijungs prie NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Lietuvoje, išlydėtuvėse.

   Daugiašaliai santykiai » NATO ir tarptautinis saugumas »