Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Ministras L. Linkevičius susitiko su naujuoju Japonijos ambasadoriumi Lietuvai

Sukurta 2018.10.02 / Atnaujinta 2018.10.02 11:08
  Ministras L. Linkevičius susitiko su naujuoju Japonijos ambasadoriumi Lietuvai

  Spalio 2 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su naujuoju Japonijos ambasadoriumi Lietuvai Shiro Yamasaki, kuris prieš savaitę įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos Prezidentei Daliai Grybauskaitei.

  „Lietuvos ir Japonijos politinis dialogas įgavo naują pagreitį šiais metais, kai istorinio vizito į Lietuvą atvyko Japonijos Ministras Pirmininkas Šinzo Abė. Mūsų valstybes vienija panašus požiūris į globalių problemų sprendimą, todėl vertiname aktyvų Japonijos ambasados Vilniuje darbą stiprinant Lietuvos ir Japonijos ryšius verslo, kultūros ir turizmo srityse“, – pažymėjo L. Linkevičius.

  Ministras pasidžiaugė, kad šiuo metu Japonijos turistai yra didžiausia svečių iš Azijos regiono grupė Lietuvoje, bei pakvietė ambasadorių S. Yamasaki siekti, kad taip pat didėtų Japonijos įmonių susidomėjimas verslo ir investicijų Lietuvoje galimybėmis.

  Ambasadorius pabrėžė, kad nuo kitų metų pradedama taikyti Lietuvos ir Japonijos dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartis ir kitais metais įsigaliosiantis Japonijos ir Europos Sąjungos Ekonominės partnerystės susitarimas turėtų paskatinti Lietuvos ir Japonijos ekonominį bendradarbiavimą.

  Susitikimo dalyviai taip pat aptarė praeitą savaitę Vilniuje įvykusį pirmąjį Baltijos šalių ir Japonijos bendradarbiavimo dialogo susitikimą, artėjančius dvišalius vizitus bei sėkmingai Hiracukos mieste vykstantį Lietuvos sportininkų pasirengimą 2020 metų Tokijo olimpinėms ir parolimpinėms žaidynėms.

  Nuo 1992 metų S. Yamasaki yra vienuoliktasis Japonijos ambasadorius Lietuvai ir ketvirtasis, kuris reziduoja Lietuvoje.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  11.jpg

  Gruodžio 2 dieną Tokijuje įvyko Lietuvos ir Japonijos politinės konsultacijos, kurių metu aptarti dvišaliai santykiai, regioninės aktualijos bei planai dėl bendrų veiklų 2020 metais minint tarpukario Japonijos diplomato Čiunės Sugiharos veiklos Kaune 80-ąsias metines.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »

  Lapkričio 29 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius išreiškė užuojautą Japonijos-Lietuvos draugystės parlamentarų lygos pirmininkui, artimam Lietuvos draugui Hirofumi Nakasonei dėl jo tėvo, buvusio Japonijos ministro pirmininko Yasuhiro Nakasonės, mirties. Šią netekties akimirką ministras palinkėjo stiprybės velionio šeimai ir artimiesiems.

  Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
  .

  Rugsėjo 13 dieną Rygoje užsienio reikalų viceministras Neris Germanas dalyvavo antrajame Japonijos ir Baltijos šalių užsienio reikalų ministerijų politinio dialogo susitikime. Japonijos inicijuotas bendradarbiavimo su Baltijos šalimis dialogas 2018 metais pradėtas Vilniuje.

  Daugiašaliai santykiai »
  P_20190911_102217_1.jpg

  Rugsėjo 11 dieną Lietuvos ambasadorius Japonijoje Gediminas Varvuolis susitikime su Japonijos parlamento Atstovų rūmų pirmininku Tadamori Oshima aptarė gerus Lietuvos ir Japonijos dvišalius santykius ir parlamentinius ryšius, stiprėjantį ekonominį bendradarbiavimą ir Japonijos investicijų Lietuvoje galimybes.

  Dvišaliai santykiai »
  Varvuolis ir Tamaki.jpg

  Birželio 18 dieną Lietuvos ambasadorius Japonijoje Gediminas Varvuolis įteikė garbės ženklą „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“ Kenjiro Tamaki, Lietuvos ir Japonijos mainų centro (JLEC) direktoriui. Įteikiant apdovanojimą dalyvavo Tojohašio miesto meras K. Sahara su delegacija, buvusi Japonijos ambasadorė Lietuvoje K. Shiraishi, daug JLEC narių ir kitų Lietuvos draugų.

  Atstovybių naujienos »
  4_1.jpg

  Gegužės 24 dieną Čibos prefektūroje atidarytas penktasis Lietuvos garbės konsulatas Japonijoje. Lietuvos garbės konsulu paskirtas JC Comsa Corporation vadovas Takeshi Okawara.

  Atstovybių naujienos »