Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Liuksemburge aptarti skaitmeninės Europos, migracijos ir nepriklausomos žiniasklaidos klausimai

Sukurta 2017.10.18 / Atnaujinta 2017.10.18 09:18

Spalio 17 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų taryboje Liuksemburge, kur buvo aptartas pasirengimas spalio 19-20 dieną vyksiančiai Europos Vadovų Tarybai ir  apsikeista nuomonėmis apie žiniasklaidos pliuralizmo ir teisės viršenybės užtikrinimą skaitmeniniame amžiuje.

A. Zananavičius akcentavo poreikį kurti bendrą apsaugotą Europos kibernetinę erdvę, didinti ES atsparumą, prevenciją bei atsaką į galimas kibernetines grėsmes. „Naujos gynybos iniciatyvos turi prisidėti prie kibernetinio saugumo užtikrinimo, sustiprinti Europinį saugumą ir gynybą bei prisidėti prie transatlantinio solidarumo ir tvirtesnės ES-NATO partnerystės“, – sakė užsienio reikalų viceministras.

Jis taip pat pabrėžė nepriklausomos  žiniasklaidos svarbą užtikrinant demokratiją ir teisės viršenybę, būtinybę kovoti su neteisėta ir melaginga informacija bei stiprinti ES strateginės komunikacijos pajėgumus.

Susitikimo metu taip pat buvo aptarta pažanga stabdant migracijos srautus Viduržemio jūros regione, nuspręsta, kad svarbu ir toliau įgyvendinti anksčiau prisiimtus įsipareigojimus, užtikrinti efektyvią ES išorės sienų apsaugą, stiprinti bendradarbiavimą su tarptautiniais partneriais bei migracijos kilmės ir tranzito šalimis.

Naujienlaiškio prenumerata