Lietuvos stendą Budapešte aplankė Vengrijos Prezidento sutuoktinė

Sukurta 2016.11.28 / Atnaujinta 2016.11.29 17:23
   Lietuvos stendą Budapešte aplankė Vengrijos Prezidento sutuoktinė
   Lietuvos stendą Budapešte aplankė Vengrijos Prezidento sutuoktinė

   Lapkričio 27 dieną Budapešto viešbutyje „InterContinental“ jau šeštus metus iš eilės vyko Vengrijos sostinėje reziduojančių diplomatų sutuoktinių asociacijos rengiama Kalėdų mugė, kurioje, kaip ir kasmet, dalyvavo Lietuvos Respublikos ambasada Vengrijoje.

   Mugės metu ambasados darbuotojai, padedami lietuvių bendruomenės narių ir lietuvių kalbos besimokančių vengrų, pristatė lietuviško kulinarinio paveldo produkciją. Tradiciškai didžiausio susidomėjimo sulaukė vengrams ir kitiems mugės lankytojams gerai pažįstamas AB „Žemaitijos pienas“ gaminamas kietasis sūris „Džiugas“. Nemažai lankytojų pritraukė UAB „Biržų duona“ gaminiai – tradicinė juoda ruginė duona ir lietuviškas šakotis, o saldumynų mėgėjai džiaugėsi Šiaulių UAB „Rūta“ produkcija.

   Šiųmetėje tradicinėje Kalėdų mugėje dalyvavo 45 Budapešte akredituotos diplomatinės atstovybės. Jos pristatė savo šalių nacionalinius patiekalus, produkciją ir rankdarbius. Visos surinktos lėšos bus skirtos Vengrijos labdaringoms organizacijoms, globojančioms neįgalius ir tautinių mažumų vaikus. Renginį, kaip ir kasmet, globoja Vengrijos Prezidento žmona Anita Herczegh.

   Lietuvos Respublikos ambasada Vengrijoje nuoširdžiai dėkoja savo rėmėjams – AB „Žemaitijos pienas“, UAB „Biržų duona“ ir Šiaulių UAB „Rūta

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   IMG_9955.jpg

   Vasario 13 dieną Budapešto Ferenco Listo muzikos akademijoje iškilmingai paminėtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis.

   Atstovybių naujienos »
   Vengrija5.jpg

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Vengrijos užsienio reikalų ministrą Péterį Szijjártó su Nacionaline diena ir palinkėjo kolegai bei visiems Vengrijos žmonėms sėkmės.

   Dvišaliai santykiai »
   0908su Jonson.jpg

   ES Tarybai pirmininkaujančios Estijos sostinėje Taline vykstančio neformalaus ES užsienio reikalų ministrų susitikimo metu ministras Linas Linkevičius susitiko su Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretoriumi Boris Johnson bei Vengrijos užsienio reikalų ministru Peter Szijjártó.

   Dvišaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata