Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuvos ir Japonijos užsienio reikalų ministrai Miunchene aptarė dvišalio bendradarbiavimo planus

Sukurta 2019.02.15 / Atnaujinta 2019.02.15 20:44
   Lietuvos ir Japonijos užsienio reikalų ministrai Miunchene aptarė dvišalio bendradarbiavimo planus
   Lietuvos ir Japonijos užsienio reikalų ministrai Miunchene aptarė dvišalio bendradarbiavimo planus

   Miuncheno saugumo konferencijoje dalyvaujantis Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vasario 15 dieną susitiko su Japonijos užsienio reikalų ministru Taro Kono.

   Ministrai aptarė šiais metais planuojamus dvišalius vizitus, regioninio saugumo klausimus bei naujas galimybes verslo ryšių plėtrai, įsigaliojus Japonijos ir Europos Sąjungos ekonominės partnerystės susitarimui.

   „Japonija yra viena iš svarbiausių politinių ir ekonominių Lietuvos partnerių Azijoje. Mus sieja bendros vertybės ir panašus požiūris į globalių problemų sprendimą, todėl turime daug potencialo stiprinti bendradarbiavimą, taip pat ir saugumo bei gynybos srityse“, – pažymėjo L. Linkevičius.

   Japonija yra viena iš NATO globalių partnerių. 2009-2013 metais Lietuvos vadovaujamoje Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupėje dirbo Japonijos civiliai ekspertai. 2016 metais, kai buvo minimos 25-sios Lietuvos ir Japonijos diplomatinių santykių atkūrimo metinės, Klaipėdos jūrų uoste pirmą kartą istorijoje vyko Japonijos gynybos pajėgų mokomosios eskadros laivų vizitas.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   _DSC0770.JPG

   Nuo balandžio 1 dienos Japonijos ambasadoje Vilniuje priimamos darbo atostogaujant vizų paraiškos.

   Dvišaliai santykiai »
   Consultas Políticas ROU - Lituania 01.jpg

   Vasario 14 dieną Montevidėjuje, Urugvajuje, surengtos Lietuvos ir Urugvajaus politinės konsultacijos. Jų metu Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius ir Urugvajaus  užsienio reikalų viceministras Ariel Bergamino skyrė didelį dėmesį situacijai Pietų Amerikoje ir Europoje, aptarė būdus, kurie paskatintų abiejų šalių verslą aktyvesniems ryšiams ir leistų geriau panaudoti prekybinį potencialą.

   Dvišaliai santykiai »

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vasario 15–16 dienomis dalyvaus Miuncheno saugumo konferencijoje.

   Daugiašaliai santykiai »
   1031 su Mitchelu.jpg

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis spalio 31 dieną Vilniuje susitiko su JAV valstybės sekretoriaus padėjėju A. Wessu Mitchellu ir aptarė regiono saugumo stiprinimo klausimus, dvišalį bendradarbiavimą bei paramą Rytų partneriams.

   Dvišaliai santykiai » NATO ir tarptautinis saugumas »
   20180908URM2634.JPG

   Rugsėjo 27 dieną Lietuvos užsienio reikalų viceministras Neris Germanas susitiko su Japonijos parlamentiniu užsienio reikalų viceministru Matsunori Okamoto. Japonijos užsienio reikalų ministerijos delegacija atvyko į Lietuvą pirmajam Japonijos ir Baltijos šalių bendradarbiavimo dialogo susitikimui.

   Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Ekonominiai santykiai »
   tomas_razmus-2.JPG

   Rugpjūčio 20 dieną Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius susitiko su JAV valstybės sekretoriaus padėjėjo pavaduotoju Michael J. Murphiu.

   Dvišaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata