Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ir Estijos viceministrai aptarė Europos Sąjungos darbotvarkės klausimus

Sukurta 2019.06.14 / Atnaujinta 2019.06.14 09:00
   Lietuvos ir Estijos viceministrai aptarė Europos Sąjungos darbotvarkės klausimus
   Lietuvos ir Estijos viceministrai aptarė Europos Sąjungos darbotvarkės klausimus
   Lietuvos ir Estijos viceministrai aptarė Europos Sąjungos darbotvarkės klausimus

   Birželio 13 dieną Vilniuje surengtos Lietuvos ir Estijos konsultacijos Europos Sąjungos darbotvarkės klausimais, kurioms vadovavo Lietuvos užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius ir Estijos užsienio reikalų viceministras Matti Maasikas.

   Susitikime aptarti aktualiausi ES darbotvarkės klausimai, tarp jų derybos dėl naujosios ES daugiametės finansinės programos, ES strateginė darbotvarkė 2019-2024 metams, paskyrimai į ES vadovų postus, klimato kaita, kova su dezinformacija bei ES plėtra. Viceministrai sutarė, kad Lietuvos ir Estijos pozicijos yra labai artimos, todėl būtina glaudžiai bendradarbiauti ginant abiejų šalių interesus.

   ES Strateginės darbotvarkės 2019-2024 metams klausimu, kuri turėtų būti patvirtinta Europos Vadovų Taryboje birželio 20-21 dieną, Lietuva, Latvija ir Estija pateikė bendrus pasiūlymus, kuriuose identifikuoti 3 pagrindiniai prioritetai: inovatyvi skaitmeninė Europa – tai pramonės modernizacija, skaitmeninės technologijos, investicijos į mokslinius tyrimus ir mokymąsi; įtrauki ir įsitraukusi Europa – tai vidaus rinkos tolesnis gilinimas, įskaitant ir paslaugų sektorių, taisyklėmis pagrįsta tarptautinė prekyba, sanglauda, transporto ir energetikos jungtys; saugi ir atspari Europa – tai atsakas į hibridines ir kibernetines grėsmes bei dezinformaciją, energetinis saugumas, ambicinga ES kaimynystės politika.

   Viceministras A. Zananavičius pabrėžė, kad svarbiausia išlaikyti ES patikimumą.  Jau priimtų įsipareigojimų vykdymas yra būtinas, tiek ES vidaus politikoje – vidaus rinkos užbaigimas, sanglauda, tiek ir pasauliniu mastu – atsakas į klimato kaitą, ES duotų pažadų vykdymas toms kaimyninėms valstybėms, kurios laikosi europinių vertybių ir vykdo savo įsipareigojimus mums.

   Viceministrai sutarė, jog naujoji daugiametė finansinė programa turi būti tinkamai subalansuota, todėl bendromis jėgomis toliau bus siekiama sąžiningo sprendimo dėl sanglaudos politikos finansavimo, vienodų konkurencinių sąlygų mūsų šalių ūkininkams užtikrinimo dalyvaujant ES bendroje rinkoje. Tuo pačiu itin svarbu užsitikrinti pakankamą finansavimą tokiems projektams, kaip Rail Baltica ir elektros tinklų sinchronizacija.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Rugsėjo 16 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius Briuselyje dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos posėdyje (BRT), kuriame bus aptarta derybų dėl 2021-2027 metų ES daugiametės finansinės programos (DFP) esama padėtis, vyks pasirengimas 2019 m. spalio 17-18 dienomis vyksiančiam Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimui ir  diskutuojama dėl pagarbos teisinės valstybės principui ES stiprinimo.

   Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »

   Užsienio reikalų ministerijos iniciatyva rugsėjo 10 dieną Europos informacijos centre vyko institucijų, dirbančių švietimo bei Europos Sąjungos (ES) klausimų srityse, atstovų diskusija. Iniciatyvos tikslas – siekti pagerinti ES ugdymo situaciją Lietuvoje, didinti mokinių ir jaunimo žinias apie ES veikimą bei gebėjimus naudotis ES teikiamomis studijų, darbo ir verslo galimybėmis.

   Europos Sąjunga »

   Siekiant suformuoti naują strateginę Rytų partnerystės viziją, Europos išorės veiksmų tarnyba ir Europos Komisija ES narių užsienio reikalų ministrams išplatino laiškus, kviečiančius prisidėti prie dešimtmetį švenčiančios Rytų partnerystės politikos tikslų ateinantiems dešimčiai metų formavimo.

   Daugiašaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »
   20190718_140105_resized.jpg

   Liepos 18 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje Briuselyje. Pagrindinis dėmesys BRT skirtas pirmininkavimą ES Tarybai pradėjusios Suomijos prioritetams ir planams dėl 2021–2027 metų ES daugiametės finansinės programos.

   Daugiašaliai santykiai »
   tomas_razmus-6271.jpg

   Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius liepos 18 dieną Briuselyje dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame ES Tarybai šį pusmetį pirmininkaujanti Suomija pristatys pirmininkavimo prioritetus. Suomija taip pat informuos delegacijas apie planus šį pusmetį  siekiant galutinio valstybių narių sutarimo dėl 2021–2027 metų ES biudžeto.

   Daugiašaliai santykiai »

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius birželio 17 dieną Liuksemburge dalyvaus ES užsienio reikalų tarybos (URT) susitikime.

   Europos Sąjunga »

   Naujienlaiškio prenumerata