Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ambasadorė Armėnijoje lankėsi lietuvių atstatytoje mokykloje

Sukurta 2020.02.25 / Atnaujinta 2020.02.25 15:40
  Lietuvos ambasadorė Armėnijoje lankėsi lietuvių atstatytoje mokykloje

  Lietuvos ambasadorė Inga Stanytė-Toločkienė Armėnijos Širako provincijoje aplankė Artiko miesto 8-ąją pagrindinę mokyklą, prie kurios atstatymo po 1988 metais įvykusio žemės drebėjimo prisidėjo lietuviai. Didelė dalis miesto naujai pastatyta statybininkų iš Lietuvos, šiuo tikslu specialiai įsteigus „Lietarmėnstatybos” įmonę.

  „Tikiuosi mūsų šalių glaudus bendradarbiavimas leis Lietuvai tapti Armėnijos sėkmės istorijos dalimi“, - teigė ambasadorė.

  Ambasadorė pažymėjo, jog pagrindinė atsakomybė įgyvendinant reformas ir gerinant gyvenimo kokybę šayje tenka Armėnijos valdžios institucijoms, o demokratinė transformacija ir pokyčiai, vykstantys Armėnijoje, sudaro geras sąlygas dalintis Lietuvos turima reformų patirtimi.

  Vizito Širako provincijoje metu ambasadorė taip pat susitiko su Širako provincijos gubernatoriumi Tigranu Petrosyanu, su kuriuo aptarė Širako regiono plėtros perspektyvas ir galimą Lietuvos patirties perdavimą, ypač tvaraus regionų vystymosi, turizmo ir atsinaujinančios energetikos srityse.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  104736094_3152670181476748_3328175395725213093_n.jpg

  Birželio 19 dieną iš Zoknių oro uosto Šiauliuose į Jerevaną (Armėnijoje) išvyko vienuolikos specialistų savanorių komanda, kuri padės su itin rimtais iššūkiais dėl pandemijos susiduriančiai šaliai. Lietuvos specialistai dalinsis įgūdžiais gydant ir slaugant COVID-19 sergančius ligonius bei patirtimi valdant viruso sukeltą ekstremalią situaciją.

  Dvišaliai santykiai »
  DSC_4550.jpg

  Gegužės 14 dieną iš Lietuvos į Armėniją, Moldovą ir Sakartvelą išvyksta Lietuvoje pagamintos apsaugos priemonės, reikalingos kovai su COVID-19. Gegužės 13 dieną humanitarinis krovinys taip pat iškeliavo į Ukrainą.

  Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
  Social Affairs.jpg

  Sausio 21 dieną Lietuvos ambasadorė Armėnijoje Inga Stanytė-Toločkienė susitikime su Armėnijos darbo ir socialinių reikalų ministre Zaruhi Batoyan aptarė bendradarbiavimo planus darbo ir socialinės politikos formavimo ir įgyvendinimo klausimais.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  DPM 12-16.JPG

  Gruodžio 16 dieną Lietuvos ambasadorė Armėnijoje Inga Stanytė-Toločkienė susitiko su Armėnijos ministro pirmininko pavaduotoju Mheru Grigoryanu.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  1DX_0735.JPG

  Gruodžio 12 dieną Lietuvos ambasadorė Armėnijoje Inga Stanytė-Toločkienė susitiko su Armėnijos Ministro Pirmininko pavaduotoju Tigranu Avinyanu.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  111.jpg

  Gruodžio 9 dieną Lietuvos ambasadorė Armėnijoje Inga Stanytė-Toločkienė susitiko su Armėnijos aukštųjų technologijų ministru Hakobu Arshakyanu.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »