Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvą ir Armėniją sieja demokratijos puoselėjimo tikslai

Sukurta 2019.12.16 / Atnaujinta 2019.12.19 09:08
  Lietuvą ir Armėniją sieja demokratijos puoselėjimo tikslai

  Gruodžio 16 dieną Lietuvos ambasadorė Armėnijoje Inga Stanytė-Toločkienė susitiko su Armėnijos ministro pirmininko pavaduotoju Mheru Grigoryanu.

  Ambasadorė pabrėžė, jog Lietuva pozityviai vertina Armėnijoje įvykusią demokratinę transformaciją ir Vyriausybės pastangas konsoliduoti jos rezultatus vykdant ambicingas reformas. Ji taip pat priminė Lietuvos ryžtą pasidalinti savo sėkmės istorijomis ir prisidėti prie efektyvaus Europos Sąjungos-Armėnijos visapusiškos bei tvirtesnės partnerystės susitarimo įgyvendinimo. Tuo pačiu pasidžiaugė atsirandančiomis naujomis galimybėmis – planais vykdyti tiesioginius skrydžius tarp Vilniaus ir Jerevano.

  Pasak M. Grigoryano, šiuo metu svarbiausias prioritetas, įtvirtinant demokratinės transformacijos rezultatus, yra Armėnijoje prasidedanti teismų ir policijos reforma, kuri turėtų būti orientuota į skaidrumą, efektyvumą, žmogaus teisių apsaugą. Šioje srityje ES ir Lietuvos parama būtų itin vertinga.  Tuo pačiu svarbu keistis patirtimi informacinių technologijų srityje, plėtoti ekonominius ryšius. Ministro Pirmininko pavaduotojas išreiškė viltį, kad aktyvesnis Lietuvos verslo įsitraukimas padės diversifikuoti Armėnijos prekybinius ryšius.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  104736094_3152670181476748_3328175395725213093_n.jpg

  Birželio 19 dieną iš Zoknių oro uosto Šiauliuose į Jerevaną (Armėnijoje) išvyko vienuolikos specialistų savanorių komanda, kuri padės su itin rimtais iššūkiais dėl pandemijos susiduriančiai šaliai. Lietuvos specialistai dalinsis įgūdžiais gydant ir slaugant COVID-19 sergančius ligonius bei patirtimi valdant viruso sukeltą ekstremalią situaciją.

  Dvišaliai santykiai »
  DSC_4550.jpg

  Gegužės 14 dieną iš Lietuvos į Armėniją, Moldovą ir Sakartvelą išvyksta Lietuvoje pagamintos apsaugos priemonės, reikalingos kovai su COVID-19. Gegužės 13 dieną humanitarinis krovinys taip pat iškeliavo į Ukrainą.

  Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
  Susitikimas mokykloje su mokiniais.jpg

  Lietuvos ambasadorė Inga Stanytė-Toločkienė Armėnijos Širako provincijoje aplankė Artiko miesto 8-ąją pagrindinę mokyklą, prie kurios atstatymo po 1988 metais įvykusio žemės drebėjimo prisidėjo lietuviai. Didelė dalis miesto naujai pastatyta statybininkų iš Lietuvos, šiuo tikslu specialiai įsteigus „Lietarmėnstatybos” įmonę.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  Social Affairs.jpg

  Sausio 21 dieną Lietuvos ambasadorė Armėnijoje Inga Stanytė-Toločkienė susitikime su Armėnijos darbo ir socialinių reikalų ministre Zaruhi Batoyan aptarė bendradarbiavimo planus darbo ir socialinės politikos formavimo ir įgyvendinimo klausimais.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  1DX_0735.JPG

  Gruodžio 12 dieną Lietuvos ambasadorė Armėnijoje Inga Stanytė-Toločkienė susitiko su Armėnijos Ministro Pirmininko pavaduotoju Tigranu Avinyanu.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  111.jpg

  Gruodžio 9 dieną Lietuvos ambasadorė Armėnijoje Inga Stanytė-Toločkienė susitiko su Armėnijos aukštųjų technologijų ministru Hakobu Arshakyanu.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »