Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES sutartyje Lietuvai svarbios piliečių teisės ir partnerystė išorinio saugumo srityje

Sukurta 2018.11.19 / Atnaujinta 2018.11.19 15:26
  Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES sutartyje Lietuvai svarbios piliečių teisės ir partnerystė išorinio saugumo srityje

  Lapkričio 19 dieną Briuselyje vykusioje specialioje Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų taryboje (BRT) aptarta dabartinė situacija derybose dėl Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES siekiant pasirengti neeilinei Europos Vadovų Tarybai (EVT). Valstybės narės aptarė svarbiausius ateities santykių su Jungtine Karalyste prioritetus.

  Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius pabrėžė, kad Lietuvą tenkina derybininkų pasiektas rezultatas, ypač dėl piliečių teisių, Jungtinės Karalystės finansinių įsipareigojimų, pereinamojo laikotarpio.

  „Deklaracijoje svarbu fiksuoti ambicingus ES-JK partnerystės ateities santykius, o Lietuvai itin aktuali glaudi partnerystė su Jungtine Karalyste išorinio saugumo, užsienio ir gynybos srityse“, – sakė A. Zananavičius. Jis tai pat akcentavo, kad Lietuva norėtų matyti išskirtinį Jungtinės Karalystės kaip ES partnerės statusą Bendroje užsienio ir saugumo politikoje bei Bendroje saugumo ir gynybos politikoje. Taip pat svarbus glaudus bendradarbiavimas kovoje su kibernetinėmis,  hibridinėmis grėsmėmis ir dezinformacija.

  Pasibaigus pereinamajam išstojimo laikotarpiui Lietuva skatina užtikrinti socialinių sistemų koordinavimą, abipusį profesinių kvalifikacijų pripažinimą, piliečių mobilumą, bendradarbiavimą civilinėse bylose.

  Lietuva taip tikisi bendro susitarimo kelių, oro transporto ir aviacijos saugumo srityse, policijos ir teisminio bendradarbiavimo baudžiamosiose bei civilinėse bylose.

  Derybininkams pavyko išspręsti visus likusius Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES klausimus: sutarties valdyseną, geografinių nuorodų apsaugą, policijos bendradarbiavimą, fizinės sienos tarp Airijos ir Šiaurės Airijos klausimą. Šių derybų rezultatui lapkričio 14 dieną pritarė JK Vyriausybė.

  Lapkričio 25 dieną dvidešimt septynių ES valstybių narių vadovai turėtų patvirtinti galutinį beveik pusantrų metų trukusių ES-JK derybų rezultatą – JK Išstojimo susitarimą ir Politinę deklaraciją dėl ES-JK ateities santykių. Iki lapkričio 25 dienos numatoma parengti Politinę deklaraciją dėl ES ir JK ateities santykių pagrindų.

  Kad teisiškai įsigaliotų, Išstojimo sutarčiai ir Politinei deklaracijai dėl ES-JK ateities santykių turės pritarti Europos Sąjungos Valstybės narės, Jungtinės Karalystės Parlamentas bei Europos Parlamentas.

   

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Klaipėda2.jpg

  Gegužės 9 dieną Europos dienos proga Lietuvos užsienio reikalų ministerija ir Klaipėdos miesto savivaldybė klaipėdiečius kvietė į viešą diskusiją „Kaip Brexit pakeis mano gyvenimą?“, vykusią Klaipėdos universitete.

  Daugiašaliai santykiai »
  pagrindine 5.jpg

  Gegužės 3 dieną Lietuvos ambasadorius Jungtinėje Karalystėje Renatas Norkus įteikė prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimą 90-ąjį jubiliejų švenčiančiai, nuo 1970-ųjų metų Jungtinėje Karalystėje gyvenančiai, Lietuvos pianistei, pedagogei, Londono karališkosios muzikos akademijos profesorei Sulamitai Aronovsky (Kaporaitei-Žiūraitienei).

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  pirma.jpg

  Gegužės 2 dieną Londono Lankasterio rūmuose įvyko iškilmingas priėmimas, skirtas seniausios Europos rašytinės konstitucijos dienai ir Abiejų Tautų Respublikos diplomatinio atstovavimo Jungtinėje karalystėje 250-ųjų sukakčiai pažymėti.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

  Balandžio 9 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius Liuksemburge dalyvaus ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kur bus aptariamas būsimasis ES daugiametis biudžetas, tvirtinamos išvados dėl darnios Europos, apžvelgiama teisinės valstybės padėtis Lenkijoje ir Vengrijoje ir aptariamas pasirengimas gegužės 22-26 dienomis vyksiantiems Europos Parlamento rinkimams.

  Europos Sąjunga »

  Kovo 29 dieną Jungtinės Karalystės (toliau- JK) parlamentas trečią kartą nepritarė JK Išstojimo iš ES sutarčiai. Remiantis Europos Vadovų tarybos kovo 21 dienos sprendimu, tai reiškia, kad šių metų balandžio 12 diena turėtų būti paskutinė JK narystės ES diena. 

  Dvišaliai santykiai » Europos Sąjunga »

  Kovo 6 dieną Vyriausybė pritarė Užsienio reikalų ministerijos siūlymui leisti pasitelkti išorės paslaugų teikėjus priimant užsienyje gyvenančių lietuvių prašymus gauti ar pasikeisti asmens dokumentus. Taip pat numatyta galimybė organizuoti konsulines misijas valstybėse, kuriose nėra Lietuvos diplomatinių atstovybių. Tai nustatančioms Konsulinio statuto ir Asmens tapatybės kortelės ir paso įstatymo pataisoms dar turės pritarti Seimas.

  Ministerijos naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata