Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Į Kroatiją atvyko nukentėjusiems nuo žemės drebėjimo skirta Lietuvos pagalba

Sukurta 2021.01.04 / Atnaujinta 2021.01.04 09:57
   Į Kroatiją atvyko nukentėjusiems nuo žemės drebėjimo skirta Lietuvos pagalba
   Į Kroatiją atvyko nukentėjusiems nuo žemės drebėjimo skirta Lietuvos pagalba

   Sausio 1 dieną Kroatiją pasiekė per Europos Sąjungos civilinės pagalbos mechanizmą Lietuvos Vyriausybės skirta pagalba, skirta nukentėjusiems nuo stipraus žemės drebėjimo Sisako-Moslavinos apskrityje.

   Atsižvelgdama į Kroatijos civilinės saugos tarptautinės pagalbos prašymą, Lietuva iš valstybės rezervo skyrė 300 miegmaišių. Vyriausybė Kroatijai taip pat skyrė 100 tūkst. eurų finansinės pagalbos.

   Kroatijos Sisako-Moslavinos apskritį gruodžio 29 dieną sukrėtė 6,2 balo stiprumo pagal Richterio skalę žemės drebėjimas. Nelaimės metu žuvo septyni asmenys, dešimtys buvo sužeisti, sugriauta ar apgadinta daug pastatų Sisako, Petrinjos ir Glinos miestuose bei jų apylinkėse, šimtai žmonių liko be pastogės.

   Kovo mėnesį Kroatijai taip pat buvo skirta Lietuvos pagalba, įvykus žemės drebėjimui Zagrebe. Tuomet Kroatijai iš valstybės rezervo perduota 200 sulankstomų lovų ir tiek pat miegmaišių, 21 pastatoma palapinė ir tiek pat elektrinių oro šildytuvų. Bendra Kroatijai kovo mėn. suteiktos pagalbos vertė sudarė beveik 65 tūkst. eurų.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Gruodžio 30 dieną, atsižvelgdama į Kroatijos humanitarinės pagalbos prašymą dėl šalyje įvykusio žemės drebėjimo, Lietuva skyrė 100 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai šalyje.

   Dvišaliai santykiai »
   DSC_5959.JPG

   Lapkričio 27 dieną Lietuvos ambasada Kroatijoje kartu su Kroatijos miškų direkcija ir Žemės ūkio ministerija Zagrebo Kraljevec parke pasodino 30 ąžuoliukų, simbolizuojančių šiemet minimą Lietuvos Nepriklausomybės ir Kroatijos valstybės atkūrimo trisdešimtmetį.

   Atstovybių naujienos »
   XX sale.jpg

   Lapkričio 9 – 10 dienomis Lietuva dalyvavo Visuotinės periodinės peržiūros (UPR) darbo grupės 36-os sesijos veikloje ir pateikė rekomendacijas aptariant situaciją žmogaus teisių srityje Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) ir Kroatijoje.

   Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
   2020-06-22_Kaunas07,-Konzulat-m.jpg

   Birželio 22 dieną Kaune, istoriniame Kauno technologijų universiteto pastate, iškilmingai atidarytas Kroatijos Respublikos konsulatas Lietuvoje, kuriam vadovaus garbės konsulas, Lietuvos verslininkas Benjaminas Žemaitis.

   Dvišaliai santykiai »
   200221 Radman Raguckienė2.jpg

   Vasario 21 dieną Lietuvos ambasadorė Kroatijoje Jūratė Raguckienė Zagrebe susitiko su Kroatijos užsienio ir Europos reikalų ministru Gordanu Grličiumi Radmanu.

   Atstovybių naujienos »
   111.JPG

   Vasario 12 dieną Zagrebe (Kroatijoje) surengtas lietuviško romano „Kvėpavimas į marmurą“ pristatymas ir susitikimas su knygos autore Laura Sintija Černiauskaite bei į kroatų kalbą knygą išvertusia vertėja Mirjana Bračko.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »