Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Derybos dėl būsimų ES užsienio politikos prioritetų finansavimo įgauna pagreitį

Sukurta 2018.11.26 / Atnaujinta 2018.11.26 15:18
  Derybos dėl būsimų ES užsienio politikos prioritetų finansavimo įgauna pagreitį

  Lapkričio 26 dieną užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius dalyvavo Briuselyje įvykusiame užsienio reikalų tarybos (vystomojo bendradarbiavimo) posėdyje, kuriame siekta suartinti valstybių narių požiūrius dėl svarbiausių ES ir nacionalinių užsienio politikos prioritetų finansavimo po 2020 metų.

  Daugiausia dėmesio buvo skirta būsimai ES išorės veiksmų finansavimo architektūrai, kuri reikšmingai įtakos ES ir valstybių narių galimybes tinkamai ir visapusiškai įsitraukti į ES užsienio politikos praktinį įgyvendinimą.

  „Nepriklausomai nuo to, kokia bus ES išorės veiksmų finansavimo sistema, ji turės užtikrinti geografinį balansą ir visų valstybių narių įtraukimą į praktinį įgyvendinimą, nes pirmiausia nuo to priklausys bendros ES užsienio politikos sėkmė“, – sakė D. Skusevičius.

  Viceministras ragino užtikrinti, kad būsimoje finansavimo sistemoje būtų deramai atspindėta Europos Sąjungos kaimynystės svarba, o į sprendimų priėmimo procesą būtų maksimaliai įtrauktos ir mažesnės valstybės narės.

  Vystomojo bendradarbiavimo ministrai taip pat daug dėmesio skyrė Europos Sąjungos ir Afrikos partnerystės stiprinimui įvertinant tiek abipusius ekonominius interesus, tiek būtinybę veiksmingai bendradarbiauti kovojant su migracijos iššūkiais.

  Susitikime Lietuvos, Latvijos ir Estijos atstovai pasisakė už griežtą ES reakciją į išvakarėse Azovo jūroje įvykdytą Rusijos Federacijos agresiją prieš Ukrainą. Vyriausioji įgaliotinė F. Mogherini informavo apie ES išplatintą pareiškimą ir planuojamą skubiai sušaukti saugumo ir politikos ambasadorių posėdį.

  Darbo pietų metu ministrai taip pat apsikeitė nuomonėmis su Nobelio premijos laureatais Nadia Murad ir Denisu Mukwege lyčių lygybės vystomajame bendradarbiavime klausimu, didžiausią dėmesį skiriant kovai su smurtu prieš moteris.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  I. Juhansone susitinka su viceministru A. Zanavičiumi (6.jpg

  Gruodžio 20 dieną Vilniuje lankėsi Europos Komisijos (EK) generalinio sekretoriaus pavaduotoja Ilze Juhansone, susitikusi su užsienio reikalų viceministru Albinu Zananavičiumi, Užsienio reikalų ministerijos politikos direktore Asta Skaisgiryte ir Vyriausybės Europos Sąjungos (ES) komisijos nariais.

  Europos Sąjunga »

  Gruodžio 10 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Briuselyje dalyvaus Europos Sąjungos Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje. Posėdžio darbotvarkėje - Ukrainos, Irano, Venesuelos, Vakarų Balkanų, ES-Afrikos Sąjungos bendradarbiavimo klausimai.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Europos Sąjunga »
  20181205_104103_resized.jpg

  Gruodžio 5 dieną Briuselyje Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Makedonijos užsienio reikalų ministru Nikola Dimitrovu. Ministras patvirtino Lietuvos pasirengimą suteikti Makedonijai politinę ir praktinę paramą šalies stojimo į ES ir NATO kelyje.

  Daugiašaliai santykiai »
  20181119_LLinkevicius_su_Margot Wallstrom Švedijos URM minustre.jpg

  Lapkričio 19 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje Briuselyje. Jo metu Europos Sąjungos (ES) valstybių narių užsienio reikalų ministrai aptarė Vidurinės Azijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Ukrainos ir Jemeno klausimus. Vėliau, prisijungus ES valstybių narių gynybos ministrams, buvo diskutuojama saugumo ir gynybos klausimais.

  Daugiašaliai santykiai »

  Lapkričio 19 dieną Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje Briuselyje. Darbotvarkėje numatyti Vidurinės Azijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Ukrainos ir Jemeno klausimai. Bendroje užsienio reikalų ir gynybos ministrų darbo sesijoje bus aptarti ES saugumo ir gynybos klausimai.

  Europos Sąjunga »
  20181112_091711_resized.jpg

  Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius lapkričio 12 dieną Briuselyje dalyvavo ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame vyko derybos dėl Europos Sąjungos 2021–2027 m. daugiametės finansinės programos.

  Europos Sąjunga »

  Naujienlaiškio prenumerata