Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Berlyne surengta diskusija apie stalinizmo nusikaltimus ir jų vertinimą Europoje

Sukurta 2018.08.23 / Atnaujinta 2018.08.23 09:04
   Berlyne surengta diskusija apie stalinizmo nusikaltimus ir jų vertinimą Europoje
   Berlyne surengta diskusija apie stalinizmo nusikaltimus ir jų vertinimą Europoje
   Berlyne surengta diskusija apie stalinizmo nusikaltimus ir jų vertinimą Europoje

   Europos dienos stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti išvakarėse Lietuvos ambasadorius Vokietijoje Darius Semaška dalyvavo Vokietijos federaliniame SED (Rytų Vokietijos Socialistinės vienybės partijos) diktatūros tyrimų fonde surengtoje diskusijoje apie stalinizmo nusikaltimus ir jų vertinimą Europoje.

   Įžanginį žodį renginyje taręs ambasadorius, remdamasis savo šeimos patirtimi, papasakojo apie tragiškus sovietinės okupacijos metus, kai tūkstančiai Lietuvos gyventojų buvo represuoti, išvežti į Sibiro darbo lagerius bei tremties vietas, iš kurių didelė tremtinių dalis negrįžo. Ambasadorius taip pat priminė apie skaudžias Molotovo-Ribentropo pakto pasekmes Baltijos šalims bei kritiškai įvertinto komunistinių nusikaltimų ignoravimo ir stalinistinio režimo reabilitavimo apraiškas Rusijoje.

   Diskusijos su buvusiu Vokietijos Demokratinės Respublikos užsienio reikalų ministru Markus Meckel metu aptarti skirtingi totalitarinių režimų vertinimai Europoje bei aktualūs istorinės atminties klausimai Lietuvoje. Vokietijos radijo Deutschlandfunk žurnalistės Sabine Adler moderuojamoje diskusijoje ambasadorius D. Semaška atkreipė dėmesį į kol kas dar kartais paviršutinišką stalinistinių nusikaltimų vertinimą Europoje ir išreiškė poreikį sovietinį totalitarizmą paversti neatskiriama bendros europinės istorinės atminties dalimi.

   Renginio metu taip pat pristatytas Vokietijos federalinio SED diktatūros tyrimų fondo naujai išleistas leidinys skirtas komunizmo aukų atminties vietų įamžinimui. Į knygą įtraukti ir stalinizmo aukoms skirti memorialai Lietuvoje.

   Nuotraukos: Bundesstiftung zur Aufarbeitung der SED-Diktatur

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   IMG_5430.JPG

   Birželio 14-ąją, minėdami  Gedulo ir vilties dieną, Lietuvos atstovybių darbuotojai lankė užsienyje esančias politinių represijų aukų palaidojimo vietas, padėjo gelių prie aukoms skirtų memorialų, Lietuvos ambasada JAV pirmą kartą  organizavo „Ištark, išgirsk, išsaugok“ akciją.

   Atstovybių naujienos »
   190521_KBER_PHT001.jpg

   Gegužės 21 dieną Hamburge vyko tradicinis Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Vokietijos užsienio reikalų ministrų susitikimas, kurio metu buvo aptarti saugumo, Europos Sąjungos (ES) ateities ir jos santykių su Rytų kaimynėmis aktualijos, regioninio bendradarbiavimo problemos.

   Daugiašaliai santykiai »

   Gegužės 21 dieną Hamburge, Vokietijoje, vyks trijų Baltijos valstybių ir Vokietijos užsienio reikalų ministrų susitikimas, kurio metu bus aptariami saugumo politikos iššūkiai, Europos Sąjungos aktualijos (Europos Parlamento rinkimai, daugiametė finansinė perspektyva) ir regioninio bendradarbiavimo, įskaitant Rytų partnerystę, Trijų jūrų iniciatyvą, 17+1 formatą klausimai.

   Daugiašaliai santykiai »
   2.jpg

   Lietuvos ambasados atstovai, kartu su Baltarusijoje viešinčiu žinomu Lietuvos poetu, publicistu, vertėju, profesoriumi Tomu Venclova apsilankė netoli Minsko esančioje stalinistinio režimo masinių naikinimų vietoje Kuropatuose ir pagerbė aukų, kurių tarpe yra ir lietuvių, atminimą tylos minute bei padėdami gėlių.

   Atstovybių naujienos »
   89017_bec3feecdefb8e1b456b5629fe85c92f.jpg

   Kovo 25 dieną Lietuvos ambasadorius Vokietijoje Darius Jonas Semaška ir Lietuvos garbės konsulas Badeno-Viurtembergo federalinėje žemėje prof. dr. Wolfgangas von Stettenas Kiuncelzau mieste, Vokietijoje, atidarė parodą „Vilko vaikai: duonos keliu iš Rytų Prūsijos į Lietuvą 1945-1948“.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   20190223_Vasario16gimnazija.jpg

   Vasario 23 dieną Ministras lankėsi ilgiausiai užsienyje veikiančioje lietuviškoje Vasario 16-osios gimnazijoje, kur susitiko su Vokietijos lietuvių bendruomenės ir gimnazijos atstovais bei dalyvavo Valstybės atkūrimo proga surengtame renginyje. Taip pat įvyko ministro susitikimas su Lietuvos garbės konsulais Vokietijoje.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio lietuviai »

   Naujienlaiškio prenumerata