Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Berlyne surengta diskusija apie stalinizmo nusikaltimus ir jų vertinimą Europoje

Sukurta 2018.08.23 / Atnaujinta 2018.08.23 09:04
   Berlyne surengta diskusija apie stalinizmo nusikaltimus ir jų vertinimą Europoje
   Berlyne surengta diskusija apie stalinizmo nusikaltimus ir jų vertinimą Europoje
   Berlyne surengta diskusija apie stalinizmo nusikaltimus ir jų vertinimą Europoje

   Europos dienos stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti išvakarėse Lietuvos ambasadorius Vokietijoje Darius Semaška dalyvavo Vokietijos federaliniame SED (Rytų Vokietijos Socialistinės vienybės partijos) diktatūros tyrimų fonde surengtoje diskusijoje apie stalinizmo nusikaltimus ir jų vertinimą Europoje.

   Įžanginį žodį renginyje taręs ambasadorius, remdamasis savo šeimos patirtimi, papasakojo apie tragiškus sovietinės okupacijos metus, kai tūkstančiai Lietuvos gyventojų buvo represuoti, išvežti į Sibiro darbo lagerius bei tremties vietas, iš kurių didelė tremtinių dalis negrįžo. Ambasadorius taip pat priminė apie skaudžias Molotovo-Ribentropo pakto pasekmes Baltijos šalims bei kritiškai įvertinto komunistinių nusikaltimų ignoravimo ir stalinistinio režimo reabilitavimo apraiškas Rusijoje.

   Diskusijos su buvusiu Vokietijos Demokratinės Respublikos užsienio reikalų ministru Markus Meckel metu aptarti skirtingi totalitarinių režimų vertinimai Europoje bei aktualūs istorinės atminties klausimai Lietuvoje. Vokietijos radijo Deutschlandfunk žurnalistės Sabine Adler moderuojamoje diskusijoje ambasadorius D. Semaška atkreipė dėmesį į kol kas dar kartais paviršutinišką stalinistinių nusikaltimų vertinimą Europoje ir išreiškė poreikį sovietinį totalitarizmą paversti neatskiriama bendros europinės istorinės atminties dalimi.

   Renginio metu taip pat pristatytas Vokietijos federalinio SED diktatūros tyrimų fondo naujai išleistas leidinys skirtas komunizmo aukų atminties vietų įamžinimui. Į knygą įtraukti ir stalinizmo aukoms skirti memorialai Lietuvoje.

   Nuotraukos: Bundesstiftung zur Aufarbeitung der SED-Diktatur

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Vasario 15 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius lankysis Vasario 16-osios gimnazijoje Hiutenfelde (Vokietijoje). Ministras dalyvaus renginyje, skirtame Vasario 16-ajai ir gimnazijos jubiliejui paminėti.

   Užsienio lietuviai »

   Vasario 14 dieną ministras Linas Linkevičius dalyvaus tarptautinėje Miuncheno saugumo konferencijoje Vokietijoje.

   Daugiašaliai santykiai »
   Diskusija Baltijos kelias 2019.11.06.jpg

   Lapkričio 6 dieną Lietuvos ambasada Vokietijoje kartu su Latvijos ir Estijos ambasadomis surengė Baltijos kelio trisdešimtmečio minėjimą, kuris buvo įtrauktas į Berlyno sienos griūties 30-mečio festivalio programą.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   IMG_9432.jpg

   Spalio 22 dieną ministras Linas Linkevičius Berlyne susitiko su Vokietijos užsienio reikalų ministru Heiko Maasu.

   Dvišaliai santykiai »
   mam_355838_598078-de.jpg

   Spalio 22 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Berlyne atidarė parodą „Smart Country Convention“ (SCC). Lietuva šiais metais yra šios parodos šalis partnerė, turinti daugiau galimybių pristatyti savo pasiekimus Vokietijos rinkai.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »

   Spalio 22 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Berlyne atidarys parodą „Smart Country Convention“, kuri skirta  pristatyti naujausius skaitmenizavimo sprendimus viešajam sektoriui, miestams ir savivaldybėms. Lietuvos informacinių technologijų (IRT) sektorius  susilauks ypatingo dėmesio, nes šiemet Lietuva yra parodos šalis partnerė.

   Ekonominiai santykiai »